EC Będzin uspokaja i zapewnia, że poradzi sobie z problemami

Poważne wątpliwości wobec przyszłości spółki EC Będzin ma jej rewident. Zarząd spółki podkreśla, że sytuacja nie jest nowa, a sam zarząd dąży do poprawy, aby w przyszłości uzyskać pozytywną opinię od biegłego rewidenta.

Mniejsza strata EC Będzin, ale audytor stawia pytania o przyszłość firmy

Spółka w I połowie 2023 r. spółka miała 46,72 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 112,14 mln zł straty rok wcześniej. Poważne wątpliwości wobec przyszłości spółki ma jej rewident.

EC Będzin znów na fali i szykuje się do dużej inwestycji

Papiery firmy z Będzina ponownie zyskały duże zainteresowanie prywatnych inwestorów. Na kończącej miesiąc sesji 29 września, firma zyskiwała blisko 29 proc. Spółka podała także, że zmienia sposób zakupu surowca dla siebie i spółek zależnych. Atrakcyjność akcji mogła podbić jednak informacja o planie nowej inwestycji.

Raport KNF o EC Będzin nie rozwiał wątpliwości wokół zagadkowego skoku cen akcji

Wykazywana przez Grupę Altum determinacja w kupnie akcji, w połączeniu z bardzo małą liczbą akcji znajdujących się w wolnym obrocie, spowodowała gwałtowny wzrost kursu ECB, a to z kolei przyciągnęło uwagę innych inwestorów - tłumaczy rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego.

EC Będzin na celowniku KNF. Jest wniosek do prokuratury

Postępowanie wyjaśniające Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące obrotu akcjami Elektrociepłowni Będzin nie wykazało złamania zakazu wykorzystania informacji poufnych. Mogło jednak dojść do złamania zakazu ujawniania informacji poufnych. KNF skierowało wniosek do Prokuratury.

Ciepło w naszych kaloryferach może być droższe

Ceny ciepła systemowego są znane, ale tylko do końca roku. Nie wiadomo, ile zapłacimy od stycznia, ponieważ rząd wciąż nie podjął decyzji, czy nadal mrozić ceny. Bartłomiej Sawicki

Pozorna stabilizacja na rynku ciepła. Jego cena wciąż pozostaje niewiadomą

Obecna stabilizacja na rynku ciepła systemowego jest pozorna i z pewnością nie jest trwała. - Jedyną szansą na tańsze ciepło w dłuższej perspektywie jest wdrożenie działań, których efektem będzie gruntowna transformacja sektora - apeluje prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie Jacek Szymczak. Wciąż nie jest jasne ile będziemy płacić za ciepło systemowe od przyszłego roku.

Jest zgoda spółek. Elektrownie węglowe przechodzą pod nadzór państwa

PGE, Enea, Tauron i Energa uzyskały zgody korporacyjne dotyczące transakcji nabycia przez Skarb Państwa wytwórczych aktywów węglowych celem utworzenia Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE) - poinformowały spółki w osobnych komunikatach.

Tańsze ciepło kosztem ciepłowni. Szykuje się duża awantura

Szykuje się duża awantura o ceny ciepła systemowego na najbliższy okres zimowy. Rząd chce zmienić sposób obliczania taryf. Stracić mogą działające na granicy opłacalności ciepłownie, a zyskać odbiorcy ciepła.

PGE modernizuje ciepłownie przed sezonem grzewczym

PGE Energia Ciepła, spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej planuje przeznaczyć łącznie ok. 380 mln zł na modernizacje urządzeń produkcyjnych i sieci ciepłowniczych w całym 2023 r.

Tauron i Orlen chcą zamienić się aktywami ciepłowniczymi

Katowicki koncern energetyczny rozpoczął rozmowy dotyczące sprzedaży 50 proc. udziałów w Elektrociepłowni Stalowa Wola, firmie z Grupy Orlen, PGNiG Termika, która posiada pozostały pakiet udziałów. Jako element rozliczenia do Taurona ma zaś trafić jastrzębski zakład ciepłowniczy, PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa.

Państwo przejmie elektrownie węglowe od spółek. Co zrobi NABE?

Jesienią ma ruszyć Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego, która przejmie od czterech grup energetycznych elektrownie węglowe. Podstawą jej działalności mają być trzy elementy finansowe uzgodnione już z bankami.

Unia da oddech polskiemu węglowi. Jest szansa na porozumienie

Moc pozytywnych zmian dla polskiego rządu może przynieść spotkanie przedstawicieli Rady UE poświęcone zmianom na rynku energii. Polska będzie mogła dłużej dotować swoje elektrownie węglowe, a system mrożenia cen energii i jego kontynuacja może zyskać aprobatę Brukseli.

Orlen buduje elektrownię gazową w Grudziądzu

Właśnie wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Łączne zaawansowanie wszystkich prac wynosi obecnie blisko 20 proc. Obiekt ma być oddany do użytku w 2025 r.

Duże bloki węglowe też odpoczną podczas majówki

Największy blok węglowy w Polsce, B11 w Elektrowni Kozienice, będzie korzystał z uroków majówki i przejdzie remont bieżący. Będzie wyłączony z pracy do 3 maja. Z długiego weekendu będzie skorzysta blok 910 MW w Jaworznie. Prądu jednak nie zabraknie.

Koniec największego sporu w polskiej energetyce. Tauron i Rafako rozstali się

Tauron otrzymał 240 mln złotych z tytułu roszczeń będących konsekwencją nienależytego wykonania przez Rafako kontraktu na budowę bloku 910 MW w Jaworznie - poinformowała spółka. Dzień wcześniej strony przekazały o zawarciu aneksu do ugody.

Węglowa elektrociepłownia w Puławach z opóźnieniem i droższa

Budżet inwestycji ma przekroczyć 1,2 mld zł (bez VAT). Z kolei termin zakończenia budowy określono na 3 czerwca 2023 r. Zmiany tłumaczone są pandemią Covid-19 i agresją Rosji na Ukrainę.

Niemieckie domy czeka rewolucja. Rząd w Berlinie decyduje się na radykalny zakaz

Gabinet Olafa Scholza postanowił radykalnie przyspieszyć redukowanie emisji gazów cieplarnianych przez Niemcy. Już w przyszłym roku miałby wejść w życie zakaz montowania nowych systemów grzewczych, które bazowałyby na paliwach emisyjnych.