Jak zaoszczędzić 200 zł na prądzie? Analitycy radzą

Przy redukcji zużycia tylko o 5 proc. w całej gospodarce można by w skali kraju zaoszczędzić nawet 8 mld złotych – wynika z raportu Instytutu Jagiellońskiego oraz giganta energetycznego, firmy Tauron. Same gospodarstwa domowe mogą zaoszczędzić 100-200 zł rocznie.

Brytyjska sieć energetyczna zapłaci Brytyjczykom za oszczędzanie energii

National Grid, operator sieci energetycznej w Wielkiej Brytanii zaoferuje klientom pieniądze za ograniczenie zużycia energii w poniedziałkowy wieczór.

Pogoda na obniżkę cen gazu

Największy w kraju sprzedawca obniża ceny gazu dla biznesu. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, być może rynek pozwoli na kolejne takie działania.

Tańszy gaz dla biznesu. PGNiG obniża stawki

Ceny gazu ziemnego wreszcie spadają. Po tym, jak rząd zamroził taryfy dla ludności, PKN Orlen ma ulżyć firmom. Należące do koncernu PGNiG obniża stawki dla przedsiębiorstw o 150 zł/MWh.

PGNiG obniża ceny gazu dla biznesu

PGNiG Obrót Detaliczny, należąca do Orlenu, od 18 stycznia 2023 r. obniża cenę paliwa gazowego dla małych i średnich przedsiębiorstw, które rozliczają się w oparciu o Cennik „Gaz dla Biznesu”. Obniżka wyniesie 150 zł/MWh, czyli ponad 19 proc. mniej- dowiaduje się „Rzeczpospolita”.

Rząd przyjął nowy projekt mrożenia cen ciepła

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra klimatu i środowiska.

Rząd rozpatrzy dziś nowelę mrożącą ceny ciepła. Ustalono maksymalny pułap

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów rząd zajmie się nowelizacją ustawy o mrożeniu cen ciepła. W odróżnieniu od jesiennej ustawy, będzie wpisany wprost maksymalny poziom podwyżek cen ciepła sięgający do 40 proc.

Są założenia do ustawy mrożącej ceny ciepła. Podwyżki nie przekroczą 40 proc.?

Są założenia do nowelizacji ustawy mrożącej ceny ciepła. Nowe przepisy wprowadzą maksymalny pułap podwyżki – 40 proc. Obejmie on wszystkie taryfy ciepłownicze ogłoszone po 30 września ub. roku, czyli większość tych, które znacząco wzrosły.

Rząd zamierza poprawić ustawę o mrożeniu cen ciepła

Obecny system blokowania wzrostu cen ciepła systemowego okazał się niewystarczający. Do nowej ustawy zostaną wpisane maksymalne podwyżki o 40 proc.

Szwecja największym eksporterem elektryczności w Europie

Zmiana w roli największego eksportera elektryczności w Europie. To efekt kryzysu energetycznego.

Małe firmy we Francji zapłacą mniej za prąd

Francuscy dostawcy energii elektrycznej zgodzili się na obniżenie stawek dla małych firm, które nie są w stanie utrzymać się z powodu dużego wzrostu cen.

Jest zainteresowanie alternatywą dla TGE

Są chętni na prąd z platformy Polskiej Grupy Energetycznej. Część firm zgłasza akces, inne jednak składają deklaracje, że do niej nie przystąpią.

Minister finansów Niemiec: wysokie ceny energii to nowa normalność

Niemiecki minister finansów Christian Lindner powiedział w wywiadzie, że spodziewa się trwale wysokich cen energii. - To będzie nowa normalność. Gaz z terminali gazu płynnego jest droższy niż gaz z rosyjskich rurociągów nie tylko z powodów logistycznych – powiedział polityk FDP w rozmowie z „Bild am Sonntag”.

Prąd w Rosji najdroższy w historii. Gaz też szybko drożeje

Kremlowska propaganda, która nieustannie podkreśla, jak tej zimy droga jest energia w Unii Europejskiej, nie zauważa, że prąd w Rosji jest najdroższy w historii. To pochodna kilku awarii w rosyjskich siłowniach jądrowych i niespotykanego wzrostu cen gazu w Rosji.

Rachunek za prąd w 2023 roku bez szczegółów co i za ile

W 2023 r. zawieszony będzie obowiązek nałożony na firmy sprzedające energię elektryczną dotyczący informowania o strukturze ceny energii dostarczanej do odbiorców w finalnych rachunku za prąd. Ustawodawca tłumaczy to mrożeniem cen energii.

Co trzeci Polak ogranicza używanie elektrycznych urządzeń

Konsumenci w poszukiwaniu oszczędności rzadziej włączają elektryczne czajniki, piekarniki czy piecyki. 71 proc. boi się przerw w dostawach energii.

Za prąd możemy zapłacić więcej. Nasze zużycie o tym zdecyduje

Mimo mrożenia cen energii elektrycznej, rachunki za prąd mogą wzrosnąć ok. 13 proc. rok do roku. Wszystko przez wyższe ceny energii elektrycznej powyżej ustalonego przez rząd poziomu zużycia.

Droga energia uderza w firmy

Niemal połowa przedsiębiorców z sektora MŚP ocenia, że drożejący prąd przekłada się negatywnie na ich kondycję. Wyjściem może być inteligentna transformacja oparta na OZE – wynika z raportu fundacji Digital Poland.