Aktualizacja: 21.01.2025 10:19 Publikacja: 21.09.2024 13:25
Foto: Adobe Stock
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła to w piątek na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Podkreśliła, że dotychczas na wsparcie bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy Bruksela przeznaczyła już co najmniej 2 miliardy euro. Fundusze te zostały przekazane od krajów członkowskich w formie wsparcia finansowego i sprzętu.
„To na przykład 10 tysięcy transformatorów i generatorów lub cała litewska elektrociepłownia, która jest demontowana na Litwie i transportowana na Ukrainę w celu uruchomienia jej tam. A będzie tego więcej” – podkreśliła von der Leyen, cytowana przez agencję Unian.
Na początku listopada 2024 r. czeski koncern energetyczny CEZ podpisał z czeską spółką ResInvest Group porozumienie o sprzedaży udziałów w elektrociepłowniach Skawina i Chorzów, dostarczających ciepło do aglomeracji w Krakowie i na Śląsku.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Polski sektor ciepłowniczy będzie potrzebował od 300 do 466 mld zł na transformację energetyczną i odejście od paliw kopalnych. Bez tych nakładów nie uda się zdaniem Polskiego Towarzystwa Energetyki Cieplnej (PTEC) spełnić wymogi unijnego pakietu regulacji Fit for 55.
Veolia Energia Poznań i Beyond.pl, dostawca usług informatycznych, rozpoczęły współpracę przy projekcie odzysku ciepła pochodzącego z centrów informatycznych zlokalizowanych w Poznaniu.
Czy tak popularne w Polsce pompy ciepła zostaną zastąpione zupełnie nową technologią? Pracownicy Uniwersytetu Saary chcą stworzyć alternatywny system chłodzenia i ogrzewania budynków jednorodzinnych. Nowy projekt będzie wykorzystywać zjawisko tzw. elastokaloryczności.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Upały coraz mniej dokuczają polskiej energetyce. Dotychczas wysoka temperatura była wrogiem bloków węglowych, które są chłodzone wodą z rzek. Jednak coraz więcej elektrowni ma już zamknięte układy chłodzenia. Teraz latem problemem jest duża zmienność produkcji energii w ciągu dnia.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump poinformował, że trwają już przygotowania do jego spotkania z Władimirem Putinem, do którego powinno dojść w najbliższej przyszłości.
Czy zagłosowałbyś na Jerzego Owsiaka, gdyby wystartował w wyborach prezydenckich jako kandydat niezależny - takie pytanie zadano w sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.
- Jeżeli jakieś ruchy Donalda Trumpa będą skierowane przeciwko polskim obywatelom, to oczywiście będziemy reagować - zadeklarował wiceszef MON Cezary Tomczyk (PO), pytany o ewentualną deportację Polaków nielegalnie przebywających w Stanach Zjednoczonych.
Wynajem krótkoterminowy nie może rozrastać się w niekontrolowany sposób - mówi premier Hiszpanii i zapowiada ograniczenie zjawiska.
Donald Trump wygrał z miażdżącą przewagą nad Kamalą Harris, ma gigantyczny mandat do przeprowadzania zmian we wszelkich dziedzinach życia - mówił w rozmowie z TVN24 były ambasador RP w USA i Izraelu Marek Magierowski.
Prezydent Warszawy, kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich, Rafał Trzaskowski został w styczniu liderem sondażu zaufania przeprowadzonym przez IBRiS dla Onetu, ale jego notowania spadły. Na podium awansował prezes IPN, "obywatelski" kandydat popierany przez PiS, Karol Nawrocki.
Polscy pracodawcy są zaniepokojeni rosnącą intensywnością niemieckich kontroli granicznych. Polak wytoczył RFN sprawę w sądzie w Dreźnie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas