PGE chciałaby, aby to Skarb Państwa objął nowe akcje spółki

Zarząd PGE złożył wniosek o objęcie przez Skarb Państwa od 214,6 do 374 mln nowo emitowanych akcji serii E – czytamy w raporcie giełdowym spółki.

Popyt na polski prąd napędzał produkcję z węgla

Krajowe zużycie energii elektrycznej wzrosło o 5,36 proc. w skali roku i wyniosło 174,4 TWh w 2021 r. Znacząco wzrosła produkcja energii z węgla kamiennego i brunatnego, co jest efektem rosnącego zapotrzebowania na prąd w całej Europie, gdzie polska energia trafiała szerokim strumieniem.

Polenergia skarży Tauron za zielone certyfikaty

Spółki zależne Polenergii wniosły do sądu zmianę powództwa i domagają się od spółki zależnej Tauronu dodatkowo ok. 34 mln zł.

Rafako porozumiało się z Tauronem o przyszłości nowego bloku w Jaworznie

Rafako poinformowało o uzgodnieniu warunki ugody ze spółką Nowe Jaworzno Grupa Tauron dotyczącej budowy nowego bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III.

Tauron chce ponowniee uruchomić blok w Jaworznie w 2022 roku

Priorytetem dla Grupy Tauron jest szybkie zakończenie naprawy bloku 910 MW w Jaworznie i ponowne jego uruchomienie w 2022 roku - powiedział Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Grupy Tauron.

Blok w Jaworznie może ruszyć dopiero w 2024 roku

Chodzi o bezpieczeństwo energetyczne państwa, a nie o podwórkową zabawę. Mam wrażenie, że najważniejsi politycy w państwie nie są o powadze sytuacji informowani - mówi Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes Rafako.

Droga do neutralności klimatycznej wiedzie przez dekarbonizację i większą efektywność

Realizacja celów europejskiej polityki klimatycznej wymaga od wielu branż, w tym od ciepłownictwa, daleko idących zmian.

Nieoczekiwana dymisja w Tauronie

Rezygnacja z pełnienia funkcji prezesa Tauronu, złożona przez Pawła Strączyńskiego, to negatywne zaskoczenie – komentuje analityk giełdowy.

Apator i Phoenix System dostarczą inteligentne urządzenia Enerdze Operator

W kwietniu konsorcjum spółek z grupy Apator i Phoenix Systems zawarło umowę z Energą Operatorem na sprzedaż i dostawę 7 tys. sztuk zestawów Koncentratorowo-Bilansujących (ZKB).

Rezerwy mocy pomogą uniknąć energetycznej katastrofy

Ekstremalne warunki pogodowe coraz częściej paraliżują systemy energetyczne w wielu regionach świata. Polska również przygotowuje się do takich sytuacji. Przed blackoutem chronić ma nas m.in. Rynek Mocy.

Orlen, Energa i PGNiG zainwestują w Ostrołękę. Enea wycofała się z budowy

Trójstronna umowa przewiduje powołanie spółki, w której większościowe udziały obejmie płocka grupa. Celem nowego podmiotu będzie budowa elektrowni zasilanej gazem ziemnym.

Energetyka w Berlinie – Vattenfall robi krok do tyłu

Pod koniec lat 90. ub. wieku władze Berlina doszły do wniosku, że prywatyzacja jest najlepszym sposobem załatania nadwyrężonego budżetu. Teraz stolica Niemiec myśli o tym, by przejąć dystrybucję prądu i utrzymanie sieci elektrycznych.

Otwartość na nowe rynki, w tym OZE

Notowany na GPW Elektrotim widzi duży potencjał na rynku OZE i będzie skupiał się w tym obszarze przede wszystkim na farmach wiatrowych. Akcje spółki od początku roku zdrożały o 35 proc., do 5,84 zł.

PGE może ruszać z budową bloków gazowych

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna otrzymała pozwolenie na budowę dwóch bloków gazowo – parowych w Elektrowni Dolna Odra w woj. zachodniopomorskim.

Energa, Orlen i Lotos szykują dużą inwestycję w Gdańsku

Energa, Orlen i Lotos chcą wspólnie wybudować w stolicy Pomorza blok gazowo-parowy. Obiekt ma powstać do lipca 2026 r., o ile spółki dojdą w tej sprawie do porozumienia.

PGE wybrała wykonawcę projektu przyłącza morskich wiatraków

Firma ILF Consulting Engineers Polska wygrała przetarg na wykonanie projektu przyłącza morskiej farmy wiatrowej dla PGE Baltica. Przetarg trwał od lutego 2020 r .

Blok gazowy w Grudziądzu musi poczekać

Prace przy projekcie elektrowni gazowej w Grudziądzu są zawieszone. W Gdańsku trwają badania, a w Ostrołęce poszukiwania partnerów.

Mniej prądu z Ukrainy w Polsce

W ciągu trzech kwartałów dochody Ukrainy z eksportu energii elektrycznej spadły o jedną czwartą. To pochodna zmniejszonych zamówień największych odbiorców – Węgier, Polski i Rumunii.