Gorączka wodorowa w UE

Europa ma szansę na udaną zieloną transformację z wykorzystaniem „czystego” wodoru, jeżeli stworzy masę krytyczną projektów, stymulujących na niego popyt - piszą Wojciech Słowiński i Eduard Bodnari z PwC

Rok 2046. Koniec z gazem ziemnym z Rosji, początek wodoru

Za ćwierć wieku rosyjski gaz ziemny na rynku Wspólnoty zastąpi wodór i źródła odnawialne. Niemcy i Austria chcą zastąpić rosyjski gaz ziemny, rosyjskim wodorem, by podtrzymać gazowy monopol Moskwy.

Sescom: 60 mln zł na wodorowy projekt

Projekt dotyczący budowy stacji do tankowania wodoru, który rozwijany jest przez Sescom znalazł się w kolejnej rundzie naboru na dofinansowanie w kwocie 60,3 mln zł od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wodorowy sojusz Rosjan z Saudami

Rosja proponuje Arabii Saudyjskiej wspólny rozwój energetyki wodorowej. Chce też umowy o wolnym handlu z krajami Zatoki Perskiej

Szkocja przechodzi na wodór

Za dziesięć lat Szkocja ma stać się krajem niskoemisyjnym, a za ćwierć wieku – bez żadnych szkodliwych emisji. W odróżnieniu od wielu innych krajów górale nie wykorzystają do tego wiatraków czy paneli fotowoltaicznych, ale…wodór.

Lotos uruchomił program Green H2

Koncern chce w najbliższych latach wybudować duże instalacje do produkcji zielonego wodoru. Mają one działać w oparciu o elektrolizery zasilane prądem z odnawialnych źródeł.

Duński fundusz wesprze australijski projekt eksportu wodoru z OZE

Fundusz Copenhagen Infrastructure Partners i Hydrogen Renewables Australia będą realizować wspólnie projekt produkcji wodoru z odnawialnych źródeł energii. Docelowo paliwo wodorowe z Australii trafi na eksport, do Japonii i Korei Południowej.

Orlen inwestuje w stacje wodoru w Czechach

Koncern chce wkrótce ruszyć w Czechach z budową dwóch punktów tankowania wodoru. W kolejnym etapie powstaną w tym kraju jeszcze trzy tego typu instalacje.

Orlen szuka wykonawcy instalacji wodoru

W I półroczu 2022 r. ma ruszyć we Włocławsku produkcja wodoru o jakości paliwa transportowego. Początkowo będzie go powstawać ok. 170 kg na godzinę.

Kraina tulipanów mocno inwestuje w paliwo przyszłości

Wodór nie jest dla Holendrów czymś całkiem nowym. Kraj ten przez dziesięciolecia większość swoich potrzeb energetycznych zaspokajał własnym gazem ziemnym.

Wodór nowym globalnym źródłem energii

W ostatnich latach do wszelkich życiodajnych wartości wody dołączył także kontekst energetyczny. Tym razem nie oznacza to uzyskiwania energii z elektrowni wodnych, lecz z samej wody.