Stacje Orlenu pod jednym szyldem? Niepewne plany rebrandingu

Koncern analizuje zasadność rebrandingu austriackich obiektów Turmöl. Nie wiadomo też, co z marką star w Niemczech.

Węgry rozważają ograniczenia cen paliw płynnych po ataku Izraela na Iran

Rząd Węgier omówi na najbliższym posiedzeniu możliwość ograniczenia cen paliw płynnych po wzroście cen ropy na świecie po ataku Izraela na Iran — zapowiedział minister gospodarki Marton Nagy.

Borys Budka: Daniel Obajtek z kolegami opłacali z kasy Orlenu stomatologa i botoks

Minister aktywów państwowych Borys Budka stwierdził w TVN24, że Orlen pod kierownictwem Daniela Obajtka „traktowany był jak prywatny folwark”. Były prezes koncernu wraz z członkami zarządu mieli ze służbowej karty opłacać między innymi wydatki stomatologiczne i botoks.

Orlen inwestuje w usługi inżynieryjne

Koncern pośrednio przejmie działalność projektową i inżynieryjną od czeskich spółek UNIS i UNIS Power. Dzięki temu chce szybko i skuteczne rozszerzyć kompetencje związane z realizacją prowadzonych inwestycji.

Wyrok dotyczący połączenia Orlenu z Lotosem zapadnie za miesiąc

Sąd Apelacyjny w Łodzi miał dziś ogłosić, czy uchwała walnego zgromadzenia gdańskiego Lotosu dotycząca połączenia z płockim koncernem była ważna. Odczytanie wyroku nastąpi jednak 15 maja.

Trupy w szafach Orlenu. Miliardowe straty szwajcarskiej firmy na handlu ropą

Orlen Trading Switzerland wpłacił 1,6 mld zł zaliczek bez zastosowania zabezpieczeń podmiotom, z którymi płocki koncern nigdy wcześniej nie współpracował.

Kulisy gry o Orlen. Nowy prezes to nie wszystko

Personalne przetasowania w Orlenie trwają w najlepsze. Wybór prezesa nie oznacza końca całej układanki, wręcz przeciwnie: to dopiero początek. Miejsc dla nowych nominatów jest siedem.

Rosja ma pomysł, jak produkować więcej benzyny. Obniży normy jakości

Rosja obniży jakość paliwa, by wyprodukować go więcej. To niezbędne, by uzupełnić deficyt powstały po ukraińskich, skutecznych atakach na rafinerie. Wymogi klimatyczne przestają mieć znaczenie.

Ceny benzyn i diesla wzrosną. Skutki drogiej ropy dotarły do Polski

W najbliższych tygodniach na polskich stacjach oba paliwa mogą podrożeć o kilka groszy. Nadal stabilnie powinny być natomiast na rynku autogazu.

Premier Donald Tusk: W tym tygodniu poznamy nowego prezesa Orlenu

Premier Donald Tusk zapowiedział we wtorek, że w najbliższych dniach poznamy nowego prezesa Orlenu i zdradził, czego będzie oczekiwał od szefa paliwowego giganta.

Rosja po prośbie do Kazachstanu. Obawia się braków paliwa po ukraińskich atakach

Władze Rosji poprosiły Kazachstan o utworzenie funduszu rezerwowego w wysokości 100 tysięcy ton benzyn. Jednocześnie zawarta została już umowa o wykorzystaniu rezerw zgromadzonego w Kazachstanie paliwa.

Rosja zwiększa import paliwa z Białorusi. Ukraińskie drony zatrzymały rafinerię

Nie udało się przywrócić do pracy jednej z największych rafinerii Rosneftu w Kujbyszewie. Od ataku ukraińskich dronów pięć dni temu, zakłady wciąż nie pracują. Rosja utraciła już 14 proc. mocy rafineryjnych i jest zmuszona zwiększyć import paliwa z Białorusi.

Ile będą kosztowały paliwa na święta? Od kiedy szykować się na podwyżki

Do Wielkanocy nieco potanieć może za to diesel i autogaz. Po świętach zwyżki zapewne obejmą już wszystkie paliwa. Dużo zależy od kursu ropy.

Do Wielkanocy ceny paliw na stacjach mogą się zmienić o kilka groszy

O ile jednak w przypadku benzyn będą to zapewne podwyżki, o tyle diesel i autogaz mogą minimalnie tanieć - mówi nam Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl

Dodatków bio w benzynach i oleju napędowym przybywa

To konsekwencja regulacji. Coraz większe koszty ponoszą firmy handlujące paliwami, co z czasem może też znaleźć odzwierciedlenie w cenach na stacjach.

Taśmy Daniela Obajtka. Prawicowy dziennikarz prosił o pracę dla żony i ojca

Onet ujawnił kolejną rozmowę, jaką były prezes Orlenu Daniel Obajtek miał przeprowadzić w swoim gabinecie, w którym założono mu podsłuch. Prawicowy dziennikarz Piotr Nisztor miał zwrócić się do niego z prośbą o pracę dla swojej żony i ojca. „Może kogoś wyp***ę” – powiedział Obajtek.

MOL aktualizuje strategię. Stawia na zieloną transformację w naszym regionie

Do 2030 r. węgierski koncern zamierza przeznaczyć 4 mld dol. na ekologiczne inwestycje. - Bardzo ambitne cele wyznaczone przez UE muszą zostać osiągnięte - zapowiada prezes MOL Zsolt Hernádi.

Kolejna tajemnicza śmierć w Rosji. Zmarł wiceprezes giganta energetycznego

Zmarł Witalij Robertus, wiceprezes rosyjskiego koncernu Łukoil - poinformowała niezależna rosyjska telewizja Dożd. Jak podkreśla, to czwarty zgon wśród wysokiego szczebla managerów w tym przedsiębiorstwie w ciągu dwóch lat.