Kolejna stacja benzynowa wprowadza promocje dla kierowców. Tańsze paliwa w BP

Po Orlenie i Lotosie, teraz sieć stacji benzynowych BP uruchomiła specjalny rabat na paliwa.

Lotos odpowiada na promocję Orlenu. Rabat dla lojalnych klientów

Spółka Lotos Paliwa finalizuje właśnie prace nad wakacyjną promocją rabatową skierowaną do klientów programu lojalnościowego Navigator. Wystartuje ona 1 lipca – pisze Business Insider Polska.

ORLEN inwestuje w elektromobilność

Koncern systematycznie zwiększa liczbę ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Stawia też na nowe rozwiązania związane z hubami ładowania i na projekty wykorzystujące istniejącą infrastrukturę oświetleniową.

Kraje UE popierają zakazanie sprzedaży nowych aut spalinowych do 2035 r.

Kraje Unii Europejskiej opowiedziały się za wprowadzeniem zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych do roku 2035.

Rynek aut już jedzie z prądem

Producenci samochodów stoją wobec perspektywy spadku zyskowności z aut spalinowych już pod koniec obecnej dekady. Ma on być efektem większej konkurencyjności tańszych pojazdów elektrycznych i zaostrzania przepisów dotyczących emisji.

Szturm na wakacyjne promocje Orlenu. Tankowanie z babcią

Wakacyjna promocja PKN Orlen wywołała szturm na aplikację Vitay, która umożliwia zakupy z rabatem. I to nie tylko wśród właścicieli aut.

Paliwa będą drogie w wakacje. Nie ma co liczyć na duże zmiany na stacjach

Latem detaliczne ceny diesla, benzyn i autogazu pozostaną wysokie nawet pomimo rabatów udzielanych przez sprzedawców.

Obajtek obiecuje obniżkę cen na stacjach. 30 gr na litrze mniej, ale są limity

Zniżka będzie obowiązywać w wakacje. Obejmie tylko sprzedaż benzyn i diesla dla obecnych i nowych uczestników programu lojalnościowego. Wyniesie 30 gr lub 40 gr na każdym litrze.

Orlen zapowiada obniżki cen paliw i alternatywę dla rosyjskiego diesla

Naftowy gigant zapowiada obniżki cen paliw na wakacje. Szczegóły mamy poznać w przyszłym tygodniu. Spółka zapewnia także, że robi wszystko, aby uzupełnić rynkowe braki oleju napędowego sprowadzanego dotychczas m.in. z Rosji.

UE każe Węgrom zawiesić nowe ceny paliw. To dyskryminacja

Thierry Breton, komisarz do spraw rynku wewnętrznego, poinformował Węgry, że mają zawiesić dyskryminujące ceny paliwa dla pojazdów z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi w przeciwnym wypadku ryzykują wniesieniem sprawy do sądu – informuje Reuters, powołując się na unijny dokument.

Węgry: Obcokrajowcy zapłacą za benzynę więcej. Będą sprawdzane rejestracje

Tańsza benzyna na stacjach ma przysługiwać wyłącznie obywatelom Węgier. Kierowcy aut posiadających zagraniczne rejestracje będą musieli zapłacić więcej – ogłosił szef kancelarii premiera Węgier.

Niemcy obniżają ceny benzyny. Bundestag zaaprobował obniżkę VAT

W związku z gwałtownym wzrostem cen ropy naftowej po wybuchu wojny w Ukrainie Bundestag zaaprobował obniżenie w czerwcu, lipcu oraz sierpniu stawek podatkowych na paliwa, do najniższego poziomu dozwolonego przez Unię Europejską.

Rosja: Stacje Shell bez paliwa. Odkupił je Łukoil, ale bez prawa do marki

Stacje paliw brytyjsko-holenderskiej firmy Shell w Rosji całkowicie przestały sprzedawać paliwo. Działają tam tylko sklepy i gastronomia. Rocznie na stacjach Shell sprzedawało się około 1,5 mln ton paliwa.

Orlen i Lotos coraz więcej zarabiają na przerobie ropy

W II kwartale oba paliwowe koncerny mogą zanotować bardzo dobre wyniki m.in. za sprawą wysokich marż rafineryjnych.

Embargo na rosyjską ropę nie robi wrażenia na cenach paliw

Zapowiedź Brukseli dotycząca wprowadzenia sankcji na ropę z Rosji nie wpłynęła znacząco na ceny paliw. Tak też sytuacja powinna wyglądać w kolejnych miesiącach. Wyzwaniem dla Polski może być zastąpienie oleju napędowego z Rosji.

Obajtek: Fuzja z Lotosem to polska racja stanu

Wojna pokazała, że transformacja energetyczna musi przebiegać szybciej – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Obajtek zapowiada kolejne obniżki cen paliw. „Reagujemy na zmiany rynkowe”

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił dalsze obniżki cen paliw na stacjach w związku z wojną i zawirowaniami rynkowymi.

Wzrosty cen paliw chwilowo wyhamowały

W czwartek mocno spadły koszty zakupu oleju napędowego i benzyn w hurcie. To prawdopodobnie przełoży się na ustabilizowanie sytuacji na stacjach. Przynajmniej na jakiś czas.