Koncerny będą musiały wstrzymywać pracę przez braki paliwa?

Ryzyko przerw w dostawach będzie rosło. To może oznaczać zamknięcie niektórych zakładów. Część spółek takiego ryzyka zdaje się jednak nie widzieć.

Wzrost zysku w Orlenie. Wyniki finansowe lepsze od oczekiwań analityków

W ostatnich miesiącach płocki koncern szczególnie dużo zarabia na przerobie ropy. Biznesy rafineryjny i petrochemiczny zapewniły mu w II kwartale 2/3 zysku EBITDA LIFO.

Stacje z logo Lotosu wkrótce zaczną znikać. Orlen sfinalizował fuzję

Orlen sfinalizował fuzję z gdańską spółką. Następstwem tego będzie m.in. przemianowanie nazw przejętych stacji na sztandarowe szyldy płockiego koncernu lub węgierskiego MOL.

Rząd szykuje kolejne dopłaty. Już nie tylko węgiel i gaz

Będą kolejne dopłaty do paliw grzewczych. Tym razem chodzi także o olej opałowy, pellet i gaz LPG oraz drewna. Informację przekazał Dziennik Gazeta Prawna. Niewykluczone, że w grę wchodzić może także mrożenie cen prądu na kolejny rok.

E-mobilność poprawi jakość powietrza w miastach

Optymalnym rozwiązaniem dla starszych osiedli, na których nie ma prywatnych miejsc postojowych, są dzielnicowe huby ładowania, mające kilka–kilkanaście miejsc szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Więcej prądu z wiatru przyspieszy transformację polskiej energetyki

Przyspieszenie budowy farm wiatrowych powinno zagwarantować dodatkowy przyrost PKB, zwiększyć wpływy do samorządów, przynieść wzrost zamówień na produkty i usługi oraz stworzyć kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy.

Rozwój elektromobilności musi mieć konkretne cele

Samorządy powinny odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego chcą wspierać e-mobilność i do tego dostosować swoje plany działania – mówi Jacek Mizak, ekspert Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych i autor jej najnowszego raportu „Prądem w smog. Jak rozwijać infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych”.

Za cztery lata Orlen uruchomi pierwszą morską farmę wiatrową

Inwestycja zlokalizowana jest około 23 km na północ od linii brzegowej Bałtyku, na wysokości Łeby i Choczewa. Sama budowa będzie realizowana w latach 2024–2026. Na farmę o mocy do 1,2 GW złoży się około 70 turbin.

Będzie nas rozpędzał zielony wodór

Już wkrótce wodór stanie się jednym z kluczowych nośników energii. Jego zastosowanie w energetyce, ciepłownictwie, transporcie i przemyśle będzie systematycznie rosnąć.

Niezależność dzięki transformacji

Pierwszym etapem uniezależnienia się od paliw kopalnych ze Wschodu jest szybka dywersyfikacja dostaw. Jednak dopiero kompleksowa zielona metamorfoza polskiej energetyki przyniesie pełne uniezależnienie.

ORLEN intensyfikuje inwestycje w projekty wodorowe

W tym roku koncern m.in. uruchomił pierwszą w Polsce stację tankowania wodoru, zainicjował i stanął na czele Mazowieckiej Doliny Wodorowej oraz ogłosił strategię, na której realizację wyda do 2030 r. około 7,4 mld zł.

Kolejna stacja benzynowa wprowadza promocje dla kierowców. Tańsze paliwa w BP

Po Orlenie i Lotosie, teraz sieć stacji benzynowych BP uruchomiła specjalny rabat na paliwa.

Lotos odpowiada na promocję Orlenu. Rabat dla lojalnych klientów

Spółka Lotos Paliwa finalizuje właśnie prace nad wakacyjną promocją rabatową skierowaną do klientów programu lojalnościowego Navigator. Wystartuje ona 1 lipca – pisze Business Insider Polska.

ORLEN inwestuje w elektromobilność

Koncern systematycznie zwiększa liczbę ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Stawia też na nowe rozwiązania związane z hubami ładowania i na projekty wykorzystujące istniejącą infrastrukturę oświetleniową.

Kraje UE popierają zakazanie sprzedaży nowych aut spalinowych do 2035 r.

Kraje Unii Europejskiej opowiedziały się za wprowadzeniem zakazu sprzedaży nowych samochodów spalinowych do roku 2035.

Rynek aut już jedzie z prądem

Producenci samochodów stoją wobec perspektywy spadku zyskowności z aut spalinowych już pod koniec obecnej dekady. Ma on być efektem większej konkurencyjności tańszych pojazdów elektrycznych i zaostrzania przepisów dotyczących emisji.

Szturm na wakacyjne promocje Orlenu. Tankowanie z babcią

Wakacyjna promocja PKN Orlen wywołała szturm na aplikację Vitay, która umożliwia zakupy z rabatem. I to nie tylko wśród właścicieli aut.

Paliwa będą drogie w wakacje. Nie ma co liczyć na duże zmiany na stacjach

Latem detaliczne ceny diesla, benzyn i autogazu pozostaną wysokie nawet pomimo rabatów udzielanych przez sprzedawców.