Partner Główny

Partnerzy

Orlen kupił stacje paliw na Słowacji i Węgrzech

MOL przekaże płockiemu koncernowi 182 punkty detalicznej sprzedaży paliw. Część z nich już w najbliższych dniach zmieni szyld na Orlen. Szybki rebranding, wczoraj nabytych stacji Lotosu, planuje również MOL.

Rośnie krajowy popyt na paliwa

Wzrost gospodarczy, wojna w Ukrainie i rosnąca mobilność Polaków przyczyniają się w tym roku do zwyżki zapotrzebowania zgłaszanego przez kierowców na autogaz, benzyny i diesla.

Orlen podpisał umowę z MOL. Sprzedaje Węgrom 417 stacji paliw Lotosu

PKN Orlen podpisał z MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company umowy w ramach finalizacji realizacji środków zaradczych KE dot. przejęcia kontroli nad Lotosem - podał Orlen w komunikacie. Trwają prace nad zakończeniem procesu zawarcia finalnej umowy nabycia od MOL stacji paliw na Węgrzech i na Słowacji.

Paliwa nie tanieją tak szybko jak ropa. Ceny podniosą też VAT i akcyza

Kierowcy ciągle muszą płacić znacznie więcej za diesla i benzyny niż na początku tego roku. Co gorsza, od stycznia znowu będą one opodatkowane, a to oznacza podwyżki o około 1 zł za każdy litr kupionego na stacji paliwa.

Ceny paliw spadają wolniej niż ropy

Kurs surowca do produkcji diesla i benzyn jest dziś zbliżony do tego z początku stycznia. Mimo to wydatki kierowców na zakup obu rodzajów paliw nadal są stosunkowo wysokie.

Szef PKN Orlen: Prezes Obajtek nie łupi nikogo

Czy czeka nas dramat na stacjach benzynowych i paliwo po 10 złotych? Prezes PKN Orlen zapewnia, że robi wszystko, żeby tak się nie stało.

Paliwa mogą mocno podrożeć po nowym roku

Stanie się tak już w styczniu, zwłaszcza jeśli rząd nie przedłuży terminu obowiązywania tarczy antyinflacyjnej i nie zaproponuje nowych rozwiązań mogących ograniczyć wzrosty cen na stacjach.

Wyjątkowa marża rafineryjna Orlenu w październiku

Rafinerie nadal przynoszą Orlenowi duże zyski. Wskazuje na to zwłaszcza wysoka marża rafineryjna. Podobnie jest z dyferencjałem Brent/Ural. Niższa jest za to marża petrochemiczna.

Koniec kryzysu paliwowego we Francji. Dostawy wracają do normy

Dostawy paliw do francuskich stacji wracają do normy, tylko rafineria TotalEnergies w Feyzin na południu jeszcze strajkuje — powiedziała minister energetyki Agnes Pannier-Runacher.

Unimot dużo zarabia na handlu paliwami

Grupa mocno zwiększyła przychody i zyski na handlu olejem napędowym, benzynami, biopaliwami i autogazem. Aby nadal rosły, inwestuje w logistykę.

Orlen porządkuje koncesje po fuzjach

PKN Orlen bierze się do łączenia aktywów przejętych firm. W pierwszej kolejności spółka będzie integrować aktywa wydobywcze w kraju i w Norwegii.

Orlen w Polsce ma już 70 proc. ropy spoza Rosji. Gorzej w Czechach

PKN Orlen ma już teraz sprowadzać 70 proc. ropy spoza Rosji. Zapewnił również, że Orlen jest gotowy na unijne embargo na import ropy przez rurociągi. Nieco trudniejsza sytuacja jest w czeskiej spółce Orlenu, bardziej zależnej od ropy rosyjskiej.

Nowy wspaniały Orlen. "Zbudowaliśmy 155. koncern na świecie"

Dobiega koniec wielopoziomowych fuzji PKN Orlen. Koncern musi teraz połączyć aktywa Lotosu i PGNiG.

Strajk tylko w jednej rafinerii TotalEnergies we Francji

Po powrocie do pracy załogi rafinerii TotalEnergies w Gonfreville jedynym zakładem, który nadal strajkuje jest rafineria w Feyzin koło Lyonu

Prezes i wiceprezes PGNiG powiększają zarząd Orlenu

Iwona Waksmundzka-Olejniczak, prezes PGNiG, i Robert Perkowski, wiceprezes gazowniczej spółki, powiększą do jedenastu osób skład ścisłego kierownictwa płockiego koncernu.

Rośnie liczba stacji Orlenu na Słowacji

W najbliższych miesiącach liczba tego typu obiektów koncernu u naszych południowych sąsiadów powinna wzrosnąć do ponad 90, co dałoby mu trzecie miejsce na tamtejszym rynku.

Kierowcy nadal będą dużo płacić za diesla

Mimo że ceny hurtowe oleju napędowego w Polsce nieco spadły, to w najbliższych dniach na stacjach zapłacimy za niego średnio powyżej 8 zł.

Diesel nadal będzie drogi. Na razie nie ma widoków na zmiany

Mimo że ceny hurtowe oleju napędowego w Polsce nieco spadły, to w najbliższych dniach na stacjach kierowcy nadal będą średnio płacili za niego co najmniej 8 zł.