Na rosyjskich stacjach benzynowych drożyzna, brakuje paliw

W Rosji brakuje benzyny, a ceny paliw rosną mimo zapowiedzi ponownego wstrzymania eksportu. To efekt skutecznych ataków sił ukraińskich na rafinerie i magazyny paliw. Rosyjskie władze uspokajają swoich obywateli, obiecując, że remontowane rafinerie wkrótce rozpoczną produkcję i na rynku pojawią się dodatkowe wolumeny. Ale sytuacja nie jest wcale taka prosta.

Wakacyjne promocje na Orlenie. Koncern podał o ile obniża ceny paliwa

Już od jutra , 28 czerwca, paliwa EFECTA na stacjach Orlenu będzie można kupić taniej o 35 groszy za litr, a z Kartą Dużej Rodziny nawet o 45 groszy za litr. Wakacyjna promocja pozwoli użytkownikom aplikacji ORLEN VITAY obniżyć koszty letnich podróży – informuje koncern w komunikacie. Promocja Orlenu będzie obowiązywała od 28 czerwca, w każdy weekend, aż do 1 września 2024.

Podczas wakacji na stacjach będzie drożej, ale nie drastycznie

Za litr oleju napędowego i benzyny jadący na urlopy kierowcy zapłacą co najwyżej o kilkanaście groszy więcej niż obecnie.

Były zarząd i rada Orlenu, w tym Daniel Obajtek, nie otrzymali absolutorium

Uchwały w tej sprawie zapadły zdecydowaną większością głosów. Wcześniej obecne szefostwo zarzuciło poprzednikom m.in. niewłaściwy nadzór nad Orlenem Trading Switzerland i osobami odpowiedzialnymi za politykę cenową na rynku paliw.

Kadrowa karuzela w grupie Orlen się rozkręca

Zarząd spółki matki działa w niepełnym składzie. Wolno przebiegają zmiany w kluczowych firmach zależnych. Koncern nie ma za wiele do powiedzenia, w jakim kierunku zmierzają.

Pekin gra rosyjskim gazem. Niezwykły warunek postawiony Gazpromowi

Władze Chin bez skrupułów wykorzystują upadek znaczenia Gazpromu i próby szukania nowych rynków dla eksportu rosyjskiego gazu. Aby drugi gazociąg z Rosji do Chin mógł powstać, stawiają wyjątkowy warunek: cena dla Chin ma być taka, jak dla Rosjan.

Litwini jeżdżą taniej niż Polacy, a na obu rynkach króluje Orlen

Ceny paliw na Litwie, gdzie największym ich producentem jest Orlen i jego rafineria w Możejkach, spadają piąty tydzień z rzędu i są niższe aniżeli na polskich stacjach.

Mała rewolucja w energetyce Unii: rynek bez rosyjskich kopalin i atomu

Tylko zakaz Brukseli powstrzyma unijne firmy przed wspomaganiem wojennej kasy Kremla. Niemcy i Czechy nalegają na całkowite zaprzestanie korzystania z rosyjskich zasobów energetycznych: gazu w każdej postaci, ropy i paliw, węgla i paliwa jądrowego.

Orlen zapłacił miliony biznesmenowi zaangażowanemu w kampanię Andrzeja Dudy

Jak ujawnił Onet, firmy kontrolowane przez Radosława Tadajewskiego zarobiły w czasach rządów PiS-u blisko 6 mln zł na współpracy z Orlenem. Biznesmen był odpowiedzialny za internetową kampanię Andrzeja Dudy, która miała zaważyć na jego zwycięstwie z Rafałem Trzaskowskim.

Obawy o przyszłość grupy kapitałowej Orlen. Wyniki rozczarowały

Spółka negatywnie zaskoczyła inwestorów tegorocznymi wynikami. To źle wpływa na notowania jej akcji i ocenę szans na wzrost zysków. Dopiero pod koniec roku będzie wiadomo, w jakich obszarach grupa będzie się rozwijać, a z jakich się wycofa.

Orlen może zrezygnować z prasy i usług kurierskich. Odwrotu od fuzji nie będzie

Nowy zarząd Orlenu prowadzi audyty i przeglądy w blisko 10 sprawach lub projektach. Ale wszystkie projekty będą lub już są objęte weryfikacją pod względem harmonogramu, kosztów. Najwięcej pytań i wątpliwości budzi rozwój małego atomu i petrochemii.

Unimot wynajmuje w Niemczech magazyny na LPG i olej napędowy

Dzięki temu powstanie nowy kanał logistyczny umożliwiający zakupy z alternatywnych kierunków. Paliwa będą najpierw trafiać drogą morską do terminalu w Wilhelmshaven, a stamtąd koleją i drogami do Polski.

Ceny paliw spadną. Analitycy wskazują kiedy to nastąpi

W tym tygodniu średnie ceny benzyny i diesla zmalały na stacjach o 5 gr na litrze, a autogazu o 4 gr. Co ważniejsze, jest potencjał do dalszych zniżek. Analitycy szacują je na 5-10 gr.

Rosja cofnęła zakaz eksportu benzyn. Zaskakujące tłumaczenie

Zawieszenie zakazu eksportu benzyn to efekt celnych ukraińskich ataków na rosyjskie rafinerie i spadku dochodów wojennych Kremla. Ale nie to reżim podał społeczeństwu jako oficjalny powód.

Orlen kończy współpracę z agencją oskarżoną o wyzysk pracowników

Orlen zerwał współpracę z agencją rekrutacyjną Zioom po doniesieniach medialnych dotyczących skandalicznego traktowania pracowników zatrudnionych przy budowie kompleksu Olefiny III pod Płockiem.

Kto ma dbać o zapasy diesla i benzyn? Firmy chcą zmian

Unimot, Anwim, Orlen i MOL domagają się, aby większą odpowiedzialność za magazynowanie diesla i benzyn wzięło na siebie państwo.

Nowy zarząd Orlenu zdradził, ile Daniel Obajtek zarobił w 2023 roku

Koncern ma zwłaszcza inwestować w farmy wiatrowe, fotowoltaikę, wychwytywanie i magazynowanie CO2 oraz zielony wodór. Zapowiada też przyśpieszenie w obszarze ciepłownictwa, biogazu i detalu.

Unimot opublikował wyniki i nową strategię

W ubiegłym roku w grupie kapitałowej zaszły ogromne zmiany. Kolejne lata mają być okresem równie dynamicznego rozwoju. Zarząd stawia zarówno na dotychczasowe biznesy jak i nowe.