Nabywcy aktywów Lotosu dobrze na nich zarabiają

Z perspektywy czasu Saudi Aramco, MOL i Unimot pozytywnie oceniają transakcje zawarte z Orlenem. Dzięki przejętym aktywom firmy planują dalszy rozwój.

Kreml znosi zakaz eksportu paliw. Nie wytrzymał dwóch miesięcy

Po zaledwie dwóch miesiącach rosyjskie władze zniosły wprowadzony we wrześniu zakaz eksportu paliw. Tłumaczenie tak szybkiej rezygnacji z decyzji, która miała zlikwidować braki na krajowym rynku, jest kuriozalne.

Unimot widzi poprawę na rynku diesla. Kiedy sytuacja wróci do normy?

Ceny oleju napędowego w Polsce wzrosły już do takich poziomów, że jego import znowu stał się opłacalny. Spółka liczy, że w kolejnych miesiącach sytuacja na tym rynku w pełni wróci do normy.

Unia na potęgę importuje z Indii paliwa produkowane z rosyjskiej ropy

Indie po raz pierwszy w historii weszły do pierwszej trójki największych dostawców paliw do UE. W ciągu trzech kwartałów tego roku kraje Unii kupiły ponad dwa razy więcej indyjskich produktów naftowych niż rok wcześniej.

Grupa Orlen zabiega o nowe taryfy na gaz

Stawki dystrybucyjna i detaliczna obowiązują tylko do końca tego roku, tak jak rekompensaty otrzymywane z Funduszu Wypłaty Różnicy Ceny i wpłacana tam danina.

Wszystkie paliwa za granicę. Kreml zniesie ograniczenia eksportowe

Ropa taniejąca od trzech tygodni, mimo wysiłków Rosji ograniczenia podaży, wymusiła na kremlowskim reżimie zniesienie ograniczeń nałożonych wcześniej na krajowych eksporterów. Moskwa desperacko potrzebuje pieniędzy na rozpętaną przez siebie wojnę.

MOL Group podwoił zyski na sprzedaży paliw

Zakupy stacji paliw od Orlenu w Polsce i od OMV w Słowenii były jedną z głównych przyczyn sukcesu w biznesie detalicznym. Łączy zarobek koncernu jednak spadł. Mimo to podniesiono prognozę zysku na 2023 r.

Shell pozywa Greenpeace za wtargnięcie na pokład statku. Duża kwota

Koncern Shell pozywa Greenpeace o odszkodowanie za wejście działaczy na pokład statku wydobywczego w tym roku. Żądanie ma opiewać na 2,1 mln dolarów.

Na stacjach paliw rosną ceny diesla i benzyn

Ponad miesiąc temu paliwa kosztowały mniej niż 6 zł za litr. Dziś jest to o około 10 proc. więcej. Kolejne podwyżki powinny być jednak mniejsze.

Cena diesla wystrzeliła. Wkrótce kolejne podwyżki

Średnia cena oleju napędowego zwyżkowała na polskich stacjach w ciągu odstanego tygodnia o 23 gr, znacznie bardziej niż benzyny. Wkrótce można spodziewać się kolejnych wzrostów. Na szczęście raczej już niewielkich.

Unimot z dużymi stratami na handlu dieslem. Zamieszanie na rynku paliw

Importer paliw boleśnie odczuwa brak równowagi popytowo-podażowej i cenowej, jaką widać ostatnio na polskim rynku oleju napędowego. W III kwartale utracone z tego tytułu korzyści szacuje na 72,4 mln zł.

Roszady w litewskiej spółce Orlenu. Prezes odwołany

W litewskiej spółce Orlenu doszło do zmian kadrowych. Michał Rudnicki, wieloletni prezes Orlen Lietuva przestał pełnić swoje obowiązki z końcem ubiegłego miesiąca.

Orlen mniej zarobił na produkcji paliw

Wyniki finansowe Orlenu w III kwartale są słabsze rok do roku. Największe spadki odnotowano w sektorze rafineryjnym.

Orlen podał wyniki finansowe za trzeci kwartał. Ile kosztowały firmę niższe ceny na stacjach?

Naftowy gigant podał wyniki finansowe na trzeci kwartał. Firma zwiększała ilość sprzedaży w obszarze paliw, które tylko na rynku polskim wzrosły o 11 proc. W wynikach spółki widać także ślad niższych cen paliw na stacjach. Firma mówi o spadku EBITDA LIFO o 2,7 mld zł. Zauważalny jest także rozwód z ropą z Rosji.

Orlen wybrał nowego audytora. Spoza wielkiej czwórki

Największy polski koncern rozwiązał umowę z Deloitte. Nowym biegłym rewidentem grupy będzie Mazars - wynika z nieoficjalnych informacji naszej redakcji.

Nowe dane zwiastują dalsze wzrosty cen paliw

Środa była kolejnym dniem urealniania przez Orlen cen diesla i benzyn. Rosną one zarówno w hurcie, jak i na stacjach. W biznesie detalicznym koncern chwali się pierwszym punktem automatycznej sprzedaży.

Ceny na Orlenie nadal nierynkowe. "Diesel powinien kosztować około 7 zł za litr"

Orlen skokowo podnosi hurtowe ceny paliw, ale według analityków nadal odbiegają one od rynkowych. Aby je urealnić, diesel powinien kosztować w detalu około 7 zł za litr, a benzyna około 6,5 zł.

Klienci muszą się pożegnać z niskimi cenami paliwa. Orlen podnosi ceny

Orlen podniósł we wtorek hurtowe ceny najtańszego diesla o 64 zł za 1 m sześc. i o 67 zł za benzynę Pb95. Rynek spodziewa się dalszych istotnych podwyżek cen paliw, co przełoży się na rachunki płacone przez kierowców.