KGHM: stabilna produkcja i sprzedaż, niższe zyski

W 2022 roku jednostkowy zysk miedziowego giganta skurczył się o blisko jedną trzecią.

Chiny wspierają kurs KGHM

Spektakularny wystrzał notowań lubińskiego koncernu.

Niechciana rosyjska miedź zalega w magazynach LME

Od połowy września zdeponowano w magazynach zatwierdzonych przez londyńską giełdę metali LME w Niemczech, Holandii i na Tajwanie znaczne ilości niechcianej rosyjskiej miedzi — powiedziały Reuterowi dwie osoby.

Huta Miedzi Cedynia ma kolejne stacje ładowania pojazdów elektrycznych

W zakładzie zostały uruchomione dwie nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych i dwie stacje ładowania baterii do wózków elektrycznych.

KGHM zwiększa wydobycie miedzi

Wyniki KGHM są coraz lepsze w efekcie koniunktury ale nie tylko. Spółka zapewnia, że to efekt także podjętych dodatkowych działań, które pozwoliły na zwiększenie przychodów spółki.

W ekspresowym tempie z hackathonu do huty – KGHM wdraża zwycięski projekt

Większą efektywność energetyczną pieca zawiesinowego zakłada projekt młodych programistów – zwycięzców organizowanego przez KGHM hackathonu Cu Valley Hack. Zaledwie pięć miesięcy od zakończenia wydarzenia miedziowy koncern rozpoczął wdrażanie innowacyjnego rozwiązania w Hucie Miedzi Głogów.

Inwestycje w pracowników i ich rodziny – za nami kolejna odsłona Konferencji Mieć Wpływ

Ile kosztuje pracownik, który nie widzi sensu w swojej pracy? Czy na ESG stać tylko dużych i bogatych? Czy inwestycja w pracowników i ich rodziny to już nieuchronna konieczność pracodawców? Na te pytania odpowiadali przedstawiciele biznesu, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych podczas III Konferencji CSR Mieć wpływ, której współorganizatorem był KGHM.

KGHM po III kwartałach 2021: rosnąca produkcja, bardzo dobre wyniki finansowe, ambitna polityka klimatyczna

Wzrost EBITDA przy zwiększeniu wyniku finansowego netto Spółki, wyższe przychody i zwiększenie wydobycia rudy miedzi – KGHM przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2021 roku. Firma opublikowała również Politykę Klimatyczną, która zakłada redukcję emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcie neutralności klimatycznej już w 2050 roku.

KGHM z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Międzynarodowy Sukces

KGHM otrzymał Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Międzynarodowy Sukces – wyróżnienie z rąk Andrzeja Dudy odebrał, podczas gali w Rzeszowie Marcin Chludziński, prezes miedziowego giganta. Firmę uhonorowano m.in. za promocję pozytywnego wizerunku Polski za granicą

KGHM ostrzega przed oszustami

Miedziowy koncern ostrzega przd fałszywymi stronami internetowymi oraz przed zawieraniem fikcyjnych umów inwestycyjnych.

Australijczycy wierzą w potencjał rozwoju chilijskiej kopalni.

Australijska spółka South32 podała, że odkupi od japońskiej Grupy Sumitomo 45 proc. udziałów w kopalni Sierra Gorda w Chile. 55-proc. pakiet należy do KGHM. Australijczycy zapłacą 1,55 mld USD (6,1 mld zł), z czego 1 mld będzie stanowić finansowanie dłużne. Ponadto w ciągu czterech lat dopłacą do 500 mln USD w zależności od wielkości produkcji i notowań miedzi.

Świat zaniedbał inwestycje w surowce strategiczne

- Niektóre kraje i regiony zaniedbały pewne inwestycje i wydobycie surowców strategicznych, w tym miedzi. W czasie pandemii płacimy za to deficytem niektórych surowców - powiedział Paweł Gruza wiceprezes KGHM podczas Kongresu 590.

Odzysk miedzi zyskuje na znaczeniu

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na miedź, głównie w Azji rośnie także potrzeba jego odzysku. – Obecnie ok. 30 procent to miedź będącej na rynku pochodzi z odzysku, a ten współczynnik będzie tylko wzrastać – Paweł Ernst, dyrektor departamentu wdrażania strategii i projektów strategicznych w KGHM podczas Kongresu 590.

Imponujące półrocze KGHM — miedziowy gigant publikuje swoje wyniki

Dwukrotny wzrost skorygowanej EBITDA Grupy KGHM, o 8,6% wyższa produkcja miedzi płatnej oraz ponad 30-procentowy wzrost przychodów Grupy Kapitałowej w stosunku do pierwszego półrocza 2020 roku. KGHM, mimo pandemii, pokazuje najlepsze wyniki od dekady.

Huty KGHM ze znakiem Copper Mark

Huty Miedzi Głogów i Legnica zyskały wyróżnienie znakiem Copper Mark. Dwa oddziały KGHM mogą korzystać z certyfikatu potwierdzającego efektywną i zgodną z najwyższymi standardami produkcję miedzi. Copper Mark powstał z inicjatywy International Copper Association i spółek członkowskich tej organizacji.

Miedziowy hackathon rozstrzygnięty

Pierwszy hackathon organizowany przez KGHM CuValley Hack 2021 dobiegł końca – w rywalizacji wzięło udział blisko 300 uczestników, którym udało się stworzyć 53 projekty. Uczestnicy kodowali nieustannie przez 40 godzin, w ramach 3 różnych kategorii zadań. Pula nagród w hackathonie wyniosła 100 tys. zł. Maraton programowania odbył się z okazji 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A.

Chludziński: popyt na miedź jest wysoki i będzie tylko się zwiększać

Długoterminowe prognozy dla miedzi są bardzo optymistyczne – mówi Marcin Chludziński, prezes KGHM w rozmowie z Adamem Roguskim w programie#PROSTOZPARKIETU

Cena miedzi najwyższa od 2011 roku

Podaż miedzi nie nadąża za rosnącymi zakupami dokonywanymi przez Chińczyków. Swoje robią również oczekiwania na ożywienie gospodarek.