Imponujące półrocze KGHM — miedziowy gigant publikuje swoje wyniki

Dwukrotny wzrost skorygowanej EBITDA Grupy KGHM, o 8,6% wyższa produkcja miedzi płatnej oraz ponad 30-procentowy wzrost przychodów Grupy Kapitałowej w stosunku do pierwszego półrocza 2020 roku. KGHM, mimo pandemii, pokazuje najlepsze wyniki od dekady.

Huty KGHM ze znakiem Copper Mark

Huty Miedzi Głogów i Legnica zyskały wyróżnienie znakiem Copper Mark. Dwa oddziały KGHM mogą korzystać z certyfikatu potwierdzającego efektywną i zgodną z najwyższymi standardami produkcję miedzi. Copper Mark powstał z inicjatywy International Copper Association i spółek członkowskich tej organizacji.

Miedziowy hackathon rozstrzygnięty

Pierwszy hackathon organizowany przez KGHM CuValley Hack 2021 dobiegł końca – w rywalizacji wzięło udział blisko 300 uczestników, którym udało się stworzyć 53 projekty. Uczestnicy kodowali nieustannie przez 40 godzin, w ramach 3 różnych kategorii zadań. Pula nagród w hackathonie wyniosła 100 tys. zł. Maraton programowania odbył się z okazji 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A.

Chludziński: popyt na miedź jest wysoki i będzie tylko się zwiększać

Długoterminowe prognozy dla miedzi są bardzo optymistyczne – mówi Marcin Chludziński, prezes KGHM w rozmowie z Adamem Roguskim w programie#PROSTOZPARKIETU

Cena miedzi najwyższa od 2011 roku

Podaż miedzi nie nadąża za rosnącymi zakupami dokonywanymi przez Chińczyków. Swoje robią również oczekiwania na ożywienie gospodarek.

Barbórka 2020 – wyjątkowy program KGHM Polska Miedź S.A.

1. Dlaczego mundur górniczy ma 29 guzików? Barbórka 2020

KGHM z rekordem

Poprawa notowań kruszców i sytuacji w Sierra Gorda poniosły wyniki grupy.

Sierra Gorda przyciągnie kupca?

Pakiet mniejszościowy wyceniany jest na pół miliarda dolarów, mniej niż Japończycy zapłacili dziewięć lat temu.

Cena metali zależna od Chin, USA i Covid-19

Wpływ na wycenę metali, a co za tym idzie KGHM, będą mieć w najbliższym czasie dane z gospodarki Państwa Środka, wybory prezydenckie w Stanach i ryzyko światowego lockdownu.

Lipcowy skok w Grupie KGHM

W gorącym okresie na rynku metali szlachetnych koncern zwiększył produkcję i sprzedaż srebra.

KGHM: Popyt na miedź ma się dobrze

Miedziowy gigant uniknął większych turbulencji finansowych związanych z pandemią. Optymizmem napawają m.in. rosnące ceny miedzi.

Koronawirus: dobra sytuacja w kopalniach KGHM

KGHM aktywnie walczy z epidemią koronawirusa. W przeciwieństwie do śląskich kopalń, w zakładach miedziowego potentata liczba chorych jest znikoma, a sytuacja pozostaje pod kontrolą.

Ciepła zima przyśpieszyła rozbudowę Żelaznego Mostu

Rośnie pojemność największego w Europie zbiornika na odpady poflotacyjne, który należy do KGHM. Inwestycja ma duże znaczenie dla spółki wpisując się w promowaną przez Komisję Europejską wizję gospodarki o obiegu zamkniętym.

Chiński przemysł wraca na wyższe obroty

Nie odnotowaliśmy jak dotąd żadnego pogorszenia warunków handlowych – mówi Piotr Chęciński, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej KGHM, w rozmowie z Adamem Roguskim.

KGHM w cieniu koronawirusa

W 2019 r. grupa nadrobiła wyższą sprzedażą. Ten rok to duża niewiadoma z powodu pandemii.