KGHM ostrzega przed oszustami
Miedziowy koncern ostrzega przd fałszywymi stronami internetowymi oraz przed zawieraniem fikcyjnych umów inwestycyjnych.
Australijczycy wierzą w potencjał rozwoju chilijskiej kopalni.
Australijska spółka South32 podała, że odkupi od japońskiej Grupy Sumitomo 45 proc. udziałów w kopalni Sierra Gorda w Chile. 55-proc. pakiet należy do KGHM. Australijczycy zapłacą 1,55 mld USD (6,1 mld zł), z czego 1 mld będzie stanowić finansowanie dłużne. Ponadto w ciągu czterech lat dopłacą do 500 mln USD w zależności od wielkości produkcji i notowań miedzi.
Świat zaniedbał inwestycje w surowce strategiczne
- Niektóre kraje i regiony zaniedbały pewne inwestycje i wydobycie surowców strategicznych, w tym miedzi. W czasie pandemii płacimy za to deficytem niektórych surowców - powiedział Paweł Gruza wiceprezes KGHM podczas Kongresu 590.
Odzysk miedzi zyskuje na znaczeniu
Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na miedź, głównie w Azji rośnie także potrzeba jego odzysku. – Obecnie ok. 30 procent to miedź będącej na rynku pochodzi z odzysku, a ten współczynnik będzie tylko wzrastać – Paweł Ernst, dyrektor departamentu wdrażania strategii i projektów strategicznych w KGHM podczas Kongresu 590.
Huty KGHM ze znakiem Copper Mark
Huty Miedzi Głogów i Legnica zyskały wyróżnienie znakiem Copper Mark. Dwa oddziały KGHM mogą korzystać z certyfikatu potwierdzającego efektywną i zgodną z najwyższymi standardami produkcję miedzi. Copper Mark powstał z inicjatywy International Copper Association i spółek członkowskich tej organizacji.
Miedziowy hackathon rozstrzygnięty
Pierwszy hackathon organizowany przez KGHM CuValley Hack 2021 dobiegł końca – w rywalizacji wzięło udział blisko 300 uczestników, którym udało się stworzyć 53 projekty. Uczestnicy kodowali nieustannie przez 40 godzin, w ramach 3 różnych kategorii zadań. Pula nagród w hackathonie wyniosła 100 tys. zł. Maraton programowania odbył się z okazji 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A.