Wszystko, co powinieneś wiedzieć o audycie energetycznym w firmie
Do poprawy efektywności energetycznej dąży wiele firm. Trudno się temu dziwić –koszty energii elektrycznej i ciepła mają kluczowy wpływ na rentowność przedsiębiorstw – szczególnie tych dużych. Aby skutecznie ograniczać tego typu wydatki w dłuższej perspektywie, trzeba zacząć od analizy obecnego zużycia i określenia obszarów, gdzie uzyskanie oszczędności będzie możliwe. Właśnie temu służy audyt energetyczny. Cennym źródłem informacji na temat audytu energetycznego jest, przygotowany przez TAURON, darmowy e-book dla klientów biznesowych. Znalazły się w nim odpowiedzi na ponad 50 najczęściej zadawanych pytań dotyczących poprawy efektywności energetycznej w dużych firmach. Poradnik można pobrać na stronie internetowej www.biznes.tauron.pl/ebook
Efektywność energetyczna – o lepszym zarządzaniu z Energą
Wydatki na energię elektryczną to jeden z najbardziej istotnych kosztów ponoszonych przez firmy, przedsiębiorstwa czy instytucje. Coraz większa konsumpcja energii i wyższe koszty jej użytkowania skłaniają do szukania rozwiązań, które pomagają w lepszym zarządzaniu budżetem i efektywnością energetyczną. Aby sprostać nadchodzącym wyzwaniom, warto zadbać o zwiększenie swojej sprawności zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Może to przynieść nie tylko korzyści finansowe, ale wpłynąć też pozytywnie na otoczenie.
Energia ze słońca szturmem zdobywa polski rynek
Rynek fotowoltaiki w Polsce przeżywa prawdziwy boom, który zdaniem ekspertów szybko się nie skończy. To szansa dla odbiorców energii na zmniejszenie rachunków za prąd i dla rzeszy krajowych firm na rozwój swoich biznesów.
Przewodnik po audycie energetycznym od TAURONA
TAURON przygotował dla klientów darmowy e-book dotyczący audytu energetycznego dla firm. Jeszcze w tym roku obowiązkowo musi wykonać go ok. 3,5 tys. dużych przedsiębiorstw. Temat jest istotny także dla mniejszych firm, które dzięki prostym rozwiązaniom mogą sporo zaoszczędzić. Materiał jest dostępny na stronie internetowej biznes.tauron.pl/ebook.
Relokacja fabryki z Niemiec na Ukrainę
Proces relokacji parków maszynowych, linii produkcyjnych i technologicznych, czy też całych fabryk wymaga przygotowania kompleksowego oraz wieloetapowego planu działań. Zespół specjalistów AsstrA-Associated Traffic AG od lipca do listopada 2020 r. zajmował się realizacją jednego z większych projektów logistycznych z Niemiec na Ukrainę w ramach działalności grupy kapitałowej.