Prąd EKO z usługami serwisowymi dla aktywnych

Chcesz mieć pewność, że korzystasz z ekologicznej energii, za którą nie przepłacasz? Chcesz uprościć rozliczenia ze sprzedawcą prądu? Nie lubisz tracić czasu na usuwanie awarii domowego sprzętu? Jeżeli przynajmniej na jedno pytanie odpowiedź brzmi TAK, to wybierz Prąd EKO z Serwisantem 24H lub  Prąd EKO z Serwisantem 24H PLUS w TAURONIE.

Przyjazna elektryka

ELPIE SP. Z O.O. to przyjazna elektryka. Jesteśmy przedsiębiorstwem łączącym wieloletnie doświadczenie z nowoczesnym podejściem do biznesu. Działamy i rozwijamy się w sposób zrównoważony – kluczowe jest dla nas zapewnienie wysokiej jakości i pełnej satysfakcji naszym Klientom, ale nie zapominamy również o potrzebach naszych pracowników i o środowisku w którym funkcjonujemy.

Gaz płynny jednym z filarów transformacji energetycznej w Polsce

Polska Organizacja Gazu Płynnego ogłosiła niedawno nową strategię dla branży gazu płynnego. Zgodnie z jej założeniami gaz płynny może odegrać istotną rolę jako paliwo przejściowe okresu transformacji energetycznej. O strategii, wyzwaniach stojących przed branżą i projekcie unijnego pakietu Fit for 55, którego zapisy będą kluczowe dla przyszłości całego polskiego sektora energetycznego rozmawiamy z Sylwestrem Śmiglem– Przewodniczącym POGP.

Korzyści płynące z wykorzystania LNG w branży transportowej

Niskoemisyjne i bezpieczne paliwo to obecnie konieczność w branży transportowej. Wybranie odpowiedniego nośnika energii może przyczynić się do walki z postępującym kryzysem klimatycznym. Zastosowane rozwiązania powinny być także ekonomiczną i opłacalną inwestycją dla przedsiębiorstwa. Opcją, na którą coraz częściej się stawia, jest flota zasilana LNG. Jakie inne korzyści płyną z wykorzystania tej technologii?

Polskie firmy muszą zmierzyć się z redukcją śladu węglowego

Dekarbonizacja przedsiębiorstw może decydować o ich konkurencyjności i atrakcyjności ich produktów dla klientów i potencjalnych inwestorów – przekonuje Dariusz Sokulski, dyrektor działu efektywności energetycznej w Siemens Polska.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o audycie energetycznym w firmie

Do poprawy efektywności energetycznej dąży wiele firm. Trudno się temu dziwić –koszty energii elektrycznej i ciepła mają kluczowy wpływ na rentowność przedsiębiorstw – szczególnie tych dużych. Aby skutecznie ograniczać tego typu wydatki w dłuższej perspektywie, trzeba zacząć od analizy obecnego zużycia i określenia obszarów, gdzie uzyskanie oszczędności będzie możliwe. Właśnie temu służy audyt energetyczny. Cennym źródłem informacji na temat audytu energetycznego jest, przygotowany przez TAURON, darmowy e-book dla klientów biznesowych. Znalazły się w nim odpowiedzi na ponad 50 najczęściej zadawanych pytań dotyczących poprawy efektywności energetycznej w dużych firmach. Poradnik można pobrać na stronie internetowej www.biznes.tauron.pl/ebook

Efektywność energetyczna – o lepszym zarządzaniu z Energą

Wydatki na energię elektryczną to jeden z najbardziej istotnych kosztów ponoszonych przez firmy, przedsiębiorstwa czy instytucje. Coraz większa konsumpcja energii i wyższe koszty jej użytkowania skłaniają do szukania rozwiązań, które pomagają w lepszym zarządzaniu budżetem i efektywnością energetyczną. Aby sprostać nadchodzącym wyzwaniom, warto zadbać o zwiększenie swojej sprawności zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Może to przynieść nie tylko korzyści finansowe, ale wpłynąć też pozytywnie na otoczenie.

Energia ze słońca szturmem zdobywa polski rynek

Rynek fotowoltaiki w Polsce przeżywa prawdziwy boom, który zdaniem ekspertów szybko się nie skończy. To szansa dla odbiorców energii na zmniejszenie rachunków za prąd i dla rzeszy krajowych firm na rozwój swoich biznesów.

Każdy Polak może być współwłaścicielem elektrowni słonecznej

Naszym celem jest to, by 80 proc. zysków płynących ze sprzedaży energii pozyskanej z OZE przeznaczyć na dywidendę – mówią Tomasz Zieliński i Andrzej Tersa – przedstawiciele konsorcjum OZE System oraz spółki OZE Rentier.

Przewodnik po audycie energetycznym od TAURONA

TAURON przygotował dla klientów darmowy e-book dotyczący audytu energetycznego dla firm. Jeszcze w tym roku obowiązkowo musi wykonać go ok. 3,5 tys. dużych przedsiębiorstw. Temat jest istotny także dla mniejszych firm, które dzięki prostym rozwiązaniom mogą sporo zaoszczędzić. Materiał jest dostępny na stronie internetowej biznes.tauron.pl/ebook.

Audyt energetyczny przedsiębiorstwa – dlaczego musisz o nim pamiętać

Audyt energetyczny przedsiębiorstwa jest obowiązkową procedurą, którą co cztery lata muszą wykonywać duże przedsiębiorstwa spełniające wymagania ustawowe. Ostateczny termin wykonania audytu w 2021 roku zależy od tego, w jakim terminie wykonywany był on ostatnim razem.

Relokacja fabryki z Niemiec na Ukrainę

Proces relokacji parków maszynowych, linii produkcyjnych i technologicznych, czy też całych fabryk wymaga przygotowania kompleksowego oraz wieloetapowego planu działań. Zespół specjalistów AsstrA-Associated Traffic AG od lipca do listopada 2020 r. zajmował się realizacją jednego z większych projektów logistycznych z Niemiec na Ukrainę w ramach działalności grupy kapitałowej.