Gaz płynny jednym z filarów transformacji energetycznej w Polsce

Polska Organizacja Gazu Płynnego ogłosiła niedawno nową strategię dla branży gazu płynnego. Zgodnie z jej założeniami gaz płynny może odegrać istotną rolę jako paliwo przejściowe okresu transformacji energetycznej. O strategii, wyzwaniach stojących przed branżą i projekcie unijnego pakietu Fit for 55, którego zapisy będą kluczowe dla przyszłości całego polskiego sektora energetycznego rozmawiamy z Sylwestrem Śmiglem– Przewodniczącym POGP.

Korzyści płynące z wykorzystania LNG w branży transportowej

Niskoemisyjne i bezpieczne paliwo to obecnie konieczność w branży transportowej. Wybranie odpowiedniego nośnika energii może przyczynić się do walki z postępującym kryzysem klimatycznym. Zastosowane rozwiązania powinny być także ekonomiczną i opłacalną inwestycją dla przedsiębiorstwa. Opcją, na którą coraz częściej się stawia, jest flota zasilana LNG. Jakie inne korzyści płyną z wykorzystania tej technologii?

Polskie firmy muszą zmierzyć się z redukcją śladu węglowego

Dekarbonizacja przedsiębiorstw może decydować o ich konkurencyjności i atrakcyjności ich produktów dla klientów i potencjalnych inwestorów – przekonuje Dariusz Sokulski, dyrektor działu efektywności energetycznej w Siemens Polska.

Energia ze słońca szturmem zdobywa polski rynek

Rynek fotowoltaiki w Polsce przeżywa prawdziwy boom, który zdaniem ekspertów szybko się nie skończy. To szansa dla odbiorców energii na zmniejszenie rachunków za prąd i dla rzeszy krajowych firm na rozwój swoich biznesów.

Każdy Polak może być współwłaścicielem elektrowni słonecznej

Naszym celem jest to, by 80 proc. zysków płynących ze sprzedaży energii pozyskanej z OZE przeznaczyć na dywidendę – mówią Tomasz Zieliński i Andrzej Tersa – przedstawiciele konsorcjum OZE System oraz spółki OZE Rentier.

Relokacja fabryki z Niemiec na Ukrainę

Proces relokacji parków maszynowych, linii produkcyjnych i technologicznych, czy też całych fabryk wymaga przygotowania kompleksowego oraz wieloetapowego planu działań. Zespół specjalistów AsstrA-Associated Traffic AG od lipca do listopada 2020 r. zajmował się realizacją jednego z większych projektów logistycznych z Niemiec na Ukrainę w ramach działalności grupy kapitałowej.

,,Transport intermodalny na Nowym Jedwabnym Szlaku. Analiza potencjału, bariery i szanse” – premiera raportu PITD

W piątek, 18 grudnia Polski Instytut Transportu Drogowego zorganizował konferencję prasową, podczas której zaprezentował swoją najnowszą publikację ,,Transport intermodalny na Nowym Jedwabnym Szlaku.