Kłopoty krajowych elektrowni z paliwem

Polskim elektrowniom zaczyna brakować paliwa. Ministerstwo Energii nie widzi problemu.

Energa sprząta po „Grzegorzu”

Orkan „Grzegorz” odciął od prądu 35 tys. odbiorców Grupy Energi w sześciu województwach. Spółka zapewnia, że przywróci zasilanie do końca niedzieli.

Kable średnich napięć muszą zejść pod ziemię

Potrzeba 46 mld zł, by polskie sieci dorównały jakością tym zachodnioeuropejskim – ujawnia „Rzeczpospolitej” Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energ...

Unimot sprzedaje więcej prądu

Zależna firma Tradea podwoiła w ostatnim roku liczbę swoich klientów i zapowiada dalsze  wzrosty. W 2018 r. chce zostać bezpośrednim uczestnikiem TGE.

Koncepcja dwóch czempionów energetycznych żywa

Pomysły połączenia PGE z Energą i Tauronu z Eneą nie przepadły, choć obecna ekipa rządząca nie kwapi się do odgrzewania tej starej koncepcji.

Magazyny energii – brakujące ogniwo w systemie

Warto rozwijać magazyny energii w Polsce, pomimo iż wczesny stan regulacji rynku może być przeszkodą – zgodnie stwierdzili uczestnicy debaty pt. „Magazyny...

Ciepłownie na paliwa kopalne mogą wpaść w kłopoty

Części przedsiębiorstw grozi bankructwo lub podział. Z drugiej strony to szansa na konsolidację sektora przez dużych graczy, takich jak PGE.

Ludzie z energetyki wzmocnią zarząd TGE

W przyszłym tygodniu do zarządu Towarowej Giełdy Energii mają dołączyć zaprawieni w bojach Piotr Zawistowski oraz Marek Moroz – ustaliła „Rz”.

Celem utrzymanie pozycji wicelidera

W procesie transformacji energetyki Enea chce utrzymać pozycję wicelidera rynku wytwarzania. Zdobyła ją po po przejęciu Połańca.

Pół ceny za energię nocą

Specjalna taryfa pojawi się już w tym sezonie grzewczym. W następnym roku może być przetarg na technologię dla elektrowni atomowej – mówi wiceminister ener...

Reklama
Reklama

Sieci energetyczne zejdą pod ziemię

Energetycy zmagali się ze skutkami orkanu Ksawery przez cały weekend. Po przejściu wichury w nocy z czwartku na piątek bez prądu było 1,5 mln odbiorców.

Kilkaset tysięcy gospodarstw bez prądu. Są ograniczenia mocy

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) informują, że w wyniku frontu burzowego, który przeszedł nad Polską południowo-zachodnią, uszkodzeniu uległy liczne...

PGE może przejąć EDF, ale musi sprzedawać 25 proc. energii na TGE

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejecie aktywów EDF Polska przez Polską Grupę Energetyczną. Warunkiem jest jednak sprzedaż całości...

Rodzimi innowatorzy szukają sposobu na większą moc i efektywność cieplną

VPPlant, LGM, Sepin czy Gradis to tylko część z licznych startupów, które postawiły na nowatorskie rozwiązania w energetyce.

Pechowe nowe bloki w opolskiej elektrowni

Błędy projektowe w stalowych konstrukcjach i problem z rurociągami wody chłodzącej nowe bloki mogą być przyczyną opóźnień w budowie.

W oczekiwaniu na przełom technologiczny

Energetyka zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej w historii.

Niższe wyniki ZE PAK efektem zwiększenia rezerw na rekultywację

ZE PAK zanotuje niższy o ok. 46 mln zł zysk brutto. Zmniejszy się też o ok. 35 mln zł wynik netto kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka grupy energetyc...

Będzie więcej energii w obrocie giełdowym

Spółki energetyczne porozumiały się co do obowiązkowej sprzedaży prądu przez giełdę. To dobra wiadomość dla firm kupujących go w hurcie.

Coraz bliżej rynku mocy

Podczas rozmów Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, które odbyły się 2 października 2017 r. w Katowicach, przedstawiciele strony społecznej, pracodawców...

Opole też może wpaść w poślizg. Straty będą, choć budżet ten sam

Plaga opóźnień w branży może dopaść dwa bloki opolskiej elektrowni. Dotychczas inwestycja warta ok. 12 mld zł szła zgodnie z planem.

Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama