Partnerzy

Tradycyjne ciepło będzie droższe. Pozostaje ucieczka w zieleń

Transformacja energetyczna oraz częściowo nią wywołana drożyzna na rynku dostaw gazu wpędza powoli branżę ciepłowniczą w impas. Być może nadchodzący sezon grzewczy – i rachunki, jakie po nim przyjdą – popchną wielu z nas do rozważenia instalacji alternatywnych źródeł ciepła.

Tak będą wyglądać grzejniki przyszłości

Na pompy ciepła trzeba zwrócić szczególną uwagę. Nie tylko gwarantują one redukcję emisji, ale też pozwalają uciec od wysokich rachunków za gaz.

Policz, zanim zamontujesz panele

Wsparcie z rządowych programów jest coraz mniejsze, a reguły współpracy z dystrybutorami już nie tak korzystne, jak wcześniej. Ale boom na instalacje PV trwa. Warto dobrać wielkość instalacji do rzeczywistych potrzeb gospodar

Obalamy mity na temat fotowoltaiki

Panele słoneczne stały się naturalnym elementem krajobrazu, goszcząc na wielu dachach w Polsce. Zanim jednak zdecydujemy się na instalację, warto poznać najważniejsze fakty dotyczące tej technologii. Na najczęściej zadawane pytania odpowiada TAURON.

Obalamy mity na temat fotowoltaiki

Panele słoneczne stały się naturalnym elementem krajobrazu, goszcząc na wielu dachach w Polsce. Zanim jednak zdecydujemy się na instalację, warto poznać najważniejsze fakty dotyczące tej technologii. Mity dotyczące fotowoltaiki obala TAURON.

Fotowoltaika na fali. Co warto wiedzieć?

Mimo tego, że rządowe programy zachęcające do fotowoltaiki stopniowo wyhamowują, a reguły współpracy z dystrybutorami są mniej korzystne niż we wcześniejszych latach, boom na instalacje PV trwa. Decyzja o zakupie musi jednak zostać poprzedzona własną – a najlepiej ekspercką – analizą.

Dofinansowanie budowy domu ekologicznego łatwe nie jest

Koszty stworzenia przyjaznego środowisku budynku można w niemałym stopniu zbić dzięki dotacjom. Trzeba jednak włożyć sporo czasu i wysiłku, by zbadać dostępne opcje i to, czy spełniamy kryteria do tego, by z nich skorzystać.

Fotowoltaika bije historyczne rekordy nad Wisłą

Rok 2021 to rok rekordów dla całej energetyki. Jego symbolem może być 600-tysięczna już rzesza prosumentów.

Energię ze słońca zatrzymać na dłużej

Polacy zaczęli produkować własny prąd, ale wszyscy wiemy, że po zachodzie słońca i tak jesteśmy zdani na energię z sieci. Zasady gry mogą zmienić coraz popularniejsze przydomowe magazyny energii.

Zatrzymanie zapasu energii ze słońca kluczem do transformacji

Jedną z najpopularniejszych form „zazieleniania” budownictwa jest instalowanie przy domach fotowoltaiki. Jednak bez magazynów energii cały entuzjazm prosumentów może wyparować w kilka miesięcy.

Zaczyna się zielona rewolucja w budownictwie mieszkaniowym

Najważniejszy etap transformacji energetycznej w budownictwie właśnie się zaczął. Budynki muszą spełnić wyśrubowane warunki gwarantujące w przyszłości środowisku naturalnemu bezpieczeństwo, a mieszkańcom – niższe rachunki.