Azoty pójdą w atom? Spółka każe czekać na strategię

Grupa Azoty to jeden z największych w kraju konsumentów energii elektrycznej i gazu. Rynkowi konkurenci jak PKN Orlen (w tym Anwil), Synthos czy Ciech rozważają inwestycje w technologie SMR (małe reaktory modułowe). Mają już podpisane listy intencyjne w tej sprawie. Czy Grupa Azoty także zdecyduje się na takie rozwiązanie? Z odpowiedzią na to pytanie spółka wstrzymuje się do opublikowania nowej strategii. Nie zamierza jednak rezygnować z nowej inwestycji energetycznej opartej o węgiel.

Publikacja: 06.10.2021 13:38

Azoty pójdą w atom? Spółka każe czekać na strategię

Foto: Grupa Azoty

Na przestrzeni najbliższych tygodni Grupa Azoty opublikuje nową strategię na lata 2021-2030. – Przedstawi w niej szczegóły dotyczące wszystkich istotnych planowanych projektów, również tych z obszaru poprawy efektywności energetycznej – czytamy w odpowiedzi na pytania redakcji dotyczące rozwoju małych reaktorów modułowych (SMR). Wyjaśnia ona, że jako spółka notowana na GPW zobligowania jest do procedowania zgodnie z regulacjami rynku kapitałowego.

Azoty zdradzają więcej szczegółów w zakresie realizacji ostatniego w Polsce bloku węglowego, budowanego na potrzeby zakładu. Według stanu na początek września, projekt był zaawansowany w 45 proc. Bloku energetyczny, który zapewni 100 MW energii elektrycznej i 300 MW ciepła ma zostać oddany do jest 31 grudnia 2023 r.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Atom
Umowa pomostowa jeszcze nie podpisana, ale to formalność. Porozumienie jest
Atom
PGE sprawdzi, czy w Bełchatowie może powstać druga elektrownia jądrowa
Atom
Czechy nie będą kupować uranu z Rosji. Wybrały największego na świecie producenta
Atom
Oto największa przeszkoda dla pokoju na Ukrainie
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Atom
Mały atom w Kanadzie z pozwoleniem na budowę. Polska następna?