Pierwotnie dochodowość papierów Gazpromu miała sięgnąć 5,5 -5,625 proc., ale w miarę rosnącego zainteresowania spadała – najpierw do 5,375 proc., aby zatrzymać się na 5,15 proc.. Popyt na euroobligacje przewyższył 5,4 mld dol.

Organizatorami emisji były rosyjskie banki Gazprombank, VTB Capital i Renaissance Capital oraz zagraniczne: J.P. Morgan, Banca IMI, Credit Agricole CIB, Mizuho Securities, SMBC Nikko. Spotkania z inwestorami odbyły się 4 i 5 lutego w miastach amerykańskich Los Angeles, Nowy Jork i San Francisco.

Gazprom potrzebuje funduszy na budowane gazociągi – Turecki Potok i Nord Steram 2. Pomimo rekordowych ilościowo sprzedaży za granicę, zyski spadają z roku na rok, co na związek z ceną rosyjskiego gazu. Swoich największych klientów i partnerów biznesowych – Niemców, Turków, Włochów, Francuzów, Austriaków Rosjanie nagradzają m.in. zniżkami w cenach eksportowanego surowca.

W 2017 r Gazprom zarobił na czysto 714,3 mld rubli (dziś to 10,89 mld dol.). Główny produkt – gaz ziemny, choć został wyeksportowany w największej ilości w historii, dał wzrost przychodów o 1 procent. Rok wcześniej Rosjanie sprzedali na eksport mniej gazu, ale zarobili na czysto o 25 proc. więcej.