W kopalni oprócz produktów handlowych podstawowych dla Inwestora, czyli ropy naftowej oraz gazu ziemnego, uzyskiwane będą też produkty wynikające z separacji ropy naftowej - LPG (propan-butan) oraz kondensat (węglowodory ciężkie – C5 plus) a także siarka w postaci płynnej.
Instalacja jest przystosowana także do produkcji gazu ziemnego, który może być wykorzystywany w celach komercyjnych, bądź jako wsad do elektrociepłowni, zapewniającej z kolei produkcję energii elektrycznej i ciepła, zarówno dla potrzeb własnych obiektu jak i na sprzedaż do sieci elektroenergetycznej.
Kopalnia podwaja wydobycie i produkcje ropy naftowej ze złóż i źródeł krajowych.
- Ten unikatowy obiekt jest w pełni zautomatyzowany i praktycznie niezależny od czynników zewnętrznych. Wyposażyliśmy go w najnowocześniejsze systemy i technologie, współpracując ze światowymi potentatami i dostawcami tych rozwiązań – powiedział Tomasz Tomczak, wiceprezes Zarządu PBG SA, odpowiedzialny, za realizację obiektu.
Kontrakt, którego liderem była PBG SA, został zrealizowany w systemie EPC (EPC–Engineering, Procurement, Construction). W konsorcjum uczestniczyły też Firmy Technip KTI (Włochy) i Thermo Design Engineering (Kanada). Wartość kontraktu, który podpisano z PGNiG 11 sierpnia 2008 roku, wynosiła blisko1,4 mld PLN (netto).