Tauron Ciepło: kolejni biznesmeni zatrzymani przez CBA

Materiały CBA

Trzech zatrzymanych przez CBA biznesmenów usłyszy zarzuty wręczania łapówek inspektorowi nadzoru z Tauron Ciepło Sp. z o.o.

Agenci katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejnych trzech biznesmenów z terenu województwa śląskiego podejrzanych o wręczanie korzyści majątkowej pracownikowi spółki Tauron Ciepło Sp. z o.o. (dziś już byłego pracownika spółki) odpowiedzialnemu za nadzór nad remontami i inwestycjami oraz późniejsze odbiory tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne – poinformował rzecznik CBA Piotr Kaczorek.

Cała sprawa rozpoczęła się od zatrzymania przez CBA na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożeny K. – inspektora nadzoru Tauron Ciepło Sp. z o.o. Wszczęto śledztwo a jego ustalenia pozwoliły na przedstawienie Bożenie K. 37 zarzutów za przyjęcie ponad 480 tys. zł. korzyści majątkowych.

W postępowaniu prowadzonym przez Delegaturę CBA w Katowicach, nadzorowanym przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, status podejrzanego ma już 14 osób, ale CBA nadal nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów – napisano w komunikacie CBA.

Jak wynika z informacji tvp.info w najbliższym czasie niewykluczone są kolejne zatrzymania. — Podczas składania wyjaśnień Bożena K. dość obszernie opisała mechanizm korupcyjny. CBA i prokuratura analizują jej wyjaśnienia – mówi informator portalu tvp.info.

Bożena K. zaczęła współpracować z Prokuraturą Okręgową w Katowicach, która prowadzi śledztwo i agentami CBA. Dzięki jej wyjaśnieniom w lutym 2017 roku Biuro zatrzymało trzech przedsiębiorców podejrzanych o wręczenie 46 tys. zł łapówki.

Mogą Ci się również spodobać

Trzecia próba odwołania prezesa węglowej spółki

Do dymisji szefa kontrolowanej przez państwo Jastrzębskiej Spółki Węglowej może dojść w najbliższy czwartek ...

Gazprom nie wpuszczony do sądu

Rosjanie nie będą dopuszczeni do udziału jako strona trzecia w procesie wytoczonym przez Polskę ...

MAE: świat coraz bardziej kopci

Emisje spalin ze związkami węgla wzrosły w 2018 r. do rekordowego poziomu, bo popyt ...

Ropa najdroższa od trzech lat

Obawy przed amerykańsko-rosyjskim starciem w Syrii podsyciły zwyżkę cen ropy naftowej. Cena ropy gatuntku ...

Nowy statut Polenergii

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Polenergii przyjęło zmiany w statucie niekorzystne dla mniejszych współwłaścicieli spółki. Funduszom ...

Dotacje dla firm rozwijających technologie w sektorze elektroenergetycznym

Przedsiębiorcy będą mogli udoskonalać produkcję paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i innych urządzeń do ...