Tauron Ciepło: kolejni biznesmeni zatrzymani przez CBA

Materiały CBA

Trzech zatrzymanych przez CBA biznesmenów usłyszy zarzuty wręczania łapówek inspektorowi nadzoru z Tauron Ciepło Sp. z o.o.

Agenci katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejnych trzech biznesmenów z terenu województwa śląskiego podejrzanych o wręczanie korzyści majątkowej pracownikowi spółki Tauron Ciepło Sp. z o.o. (dziś już byłego pracownika spółki) odpowiedzialnemu za nadzór nad remontami i inwestycjami oraz późniejsze odbiory tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne – poinformował rzecznik CBA Piotr Kaczorek.

Cała sprawa rozpoczęła się od zatrzymania przez CBA na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożeny K. – inspektora nadzoru Tauron Ciepło Sp. z o.o. Wszczęto śledztwo a jego ustalenia pozwoliły na przedstawienie Bożenie K. 37 zarzutów za przyjęcie ponad 480 tys. zł. korzyści majątkowych.

W postępowaniu prowadzonym przez Delegaturę CBA w Katowicach, nadzorowanym przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, status podejrzanego ma już 14 osób, ale CBA nadal nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów – napisano w komunikacie CBA.

Jak wynika z informacji tvp.info w najbliższym czasie niewykluczone są kolejne zatrzymania. — Podczas składania wyjaśnień Bożena K. dość obszernie opisała mechanizm korupcyjny. CBA i prokuratura analizują jej wyjaśnienia – mówi informator portalu tvp.info.

Bożena K. zaczęła współpracować z Prokuraturą Okręgową w Katowicach, która prowadzi śledztwo i agentami CBA. Dzięki jej wyjaśnieniom w lutym 2017 roku Biuro zatrzymało trzech przedsiębiorców podejrzanych o wręczenie 46 tys. zł łapówki.

Mogą Ci się również spodobać

PGNiG coraz aktywniejsze na Ukrainie

Koncern może już korzystać z gazociągów u naszych wschodnich sąsiadów. Dzięki temu będzie mógł ...

Litewska grupa Ignitis zainwestuje w wiatraki w Polsce

Ignitis Group pożyczy 60 mln euro od Europejskiego Banku Inwestycyjnego na swój pierwszy projekt ...

PGE bierze większość EDF

PGNiG Termika odstąpiło od udziału w transakcji przejęcia aktywów EDF w Polsce. Dotychczasowy udział ...

Senat przyjął ustawę o morskich wiatrakach bez poprawek

W środę Senat jednogłośnie i bez poprawek przyjął ustawę o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej ...

Podatek wymaga większych zmian

Firmy poszukiwawcze apelują, że nie wystarczy proste obniżenie podatku od wydobycia rud miedzi i ...

PBG silne kondycją Rafako

Segment gazu i ropy z mniejszymi przychodami, ale i stratami. W I połowie br. ...