Tauron Ciepło: kolejni biznesmeni zatrzymani przez CBA

Materiały CBA

Trzech zatrzymanych przez CBA biznesmenów usłyszy zarzuty wręczania łapówek inspektorowi nadzoru z Tauron Ciepło Sp. z o.o.

Agenci katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejnych trzech biznesmenów z terenu województwa śląskiego podejrzanych o wręczanie korzyści majątkowej pracownikowi spółki Tauron Ciepło Sp. z o.o. (dziś już byłego pracownika spółki) odpowiedzialnemu za nadzór nad remontami i inwestycjami oraz późniejsze odbiory tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne – poinformował rzecznik CBA Piotr Kaczorek.

Cała sprawa rozpoczęła się od zatrzymania przez CBA na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożeny K. – inspektora nadzoru Tauron Ciepło Sp. z o.o. Wszczęto śledztwo a jego ustalenia pozwoliły na przedstawienie Bożenie K. 37 zarzutów za przyjęcie ponad 480 tys. zł. korzyści majątkowych.

W postępowaniu prowadzonym przez Delegaturę CBA w Katowicach, nadzorowanym przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, status podejrzanego ma już 14 osób, ale CBA nadal nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów – napisano w komunikacie CBA.

Jak wynika z informacji tvp.info w najbliższym czasie niewykluczone są kolejne zatrzymania. — Podczas składania wyjaśnień Bożena K. dość obszernie opisała mechanizm korupcyjny. CBA i prokuratura analizują jej wyjaśnienia – mówi informator portalu tvp.info.

Bożena K. zaczęła współpracować z Prokuraturą Okręgową w Katowicach, która prowadzi śledztwo i agentami CBA. Dzięki jej wyjaśnieniom w lutym 2017 roku Biuro zatrzymało trzech przedsiębiorców podejrzanych o wręczenie 46 tys. zł łapówki.

Mogą Ci się również spodobać

Akcje PGNiG mogą jeszcze stracić

W ocenie specjalistów ING Securities akcje PGNiG są przewartościowane. Dlatego rekomendują sprzedaż papierów gazowego ...

Litwa chce kupować gaz w Polsce

Gazociąg z Norwegii i terminal LNG w Świnoujściu będą mogły dostarczać gaz także na ...

Tauron nie wyklucza rezygnacji z niektórych projektów

Kierujący od wczoraj Tauronem prezes Remigiusz Nowakowski zapowiada przegląd projektów inwestycyjnych spółki. Kluczowym elementem ...

Putin naciska na Kazachstan: zbudujemy wam atomówkę

Prezydent Rosji proponuje władzom Kazachstanu budowę elektrowni atomowej na rosyjskiej technologii. Trzy lata temu ...

Energetyka jądrowa za wolna i za droga w ratowaniu klimatu

Energetyka jądrowa traci pozycję wobec odnawialnych źródeł pod względem mocy i kosztów, bo reaktory ...

Finlandia odkupi od Gazpromu udziały w fińskiej spółce Gasum

Finlandia odkupi od Gazpromu wszystkie udziały, jakie posiada on w fińskiej spółce Gasum, by ...