Jednocześnie rada Unipetrolu odwołała z zarządu Piotra Wielowieyskiego, zasiadającego tam od 2012 r. – poinformowała czeska spółka.
Unipetrol podał, że w przypadku Małłka powołanie obowiązuje od 11 maja, a od 12 maja w przypadku powołania Modrzejewskiego. Zarząd tej spółki liczy obecnie siedem osób, a nie jak dotąd sześć. W zarządzie pozostali: Marek Świtajewski – prezes oraz Martin Durcak, Mirosław Kastelik, Andrzej Kozłowski i Łukasz Piotrowski.
Unipetrol przypomniał, że powołany obecnie do zarządu tej spółki Modrzejewski (65 lat) od 1999 do 2002 roku był prezesem i dyrektorem generalnym PKN Orlen, a ostatnio pracował w prywatnym podmiocie doradztwa i działalności inwestycyjnej. Wcześniej był szefem IX Narodowego Funduszu Inwestycyjnego im. E. Kwiatkowskiego (1995-1999), a przedtem m.in. likwidatorem Nowosądeckiego Kombinatu Budowlanego (1992-94).
Jako prezes PKN Orlen w lutym 2002 r. Modrzejewski został zatrzymany na kilka godzin przez ówczesny UOP. Po złożeniu wyjaśnień i postawieniu mu w prokuraturze zarzutów w sprawie rzekomego ujawnienia w 1998 r. będącemu wtedy szefem PZU Życie Grzegorzowi Wieczerzakowi poufnej informacji, został zwolniony – następnego dnia stracił stanowisko szefa PKN Orlen, odwołany przez radę nadzorczą spółki.
Sam Modrzejewski uznał wówczas swe zatrzymanie za prowokację. Przedstawiciele opozycji mówili w tym czasie o politycznym charakterze sprawy, która służyć miała zmianie prezesa PKN Orlen – nowym szefem płockiego koncernu pod odwołaniu Modrzejewskiego został Zbigniew Wróbel.