Jak udało nam się ustalić już teraz popyt przekroczył podaż papierów dłużnych. Oznacza to, że  firma bez problemów znalazła nabywców na obligacje o łącznej wartości 200 mln zł.

Zapisy na papiery dłużne PKN Orlen rozpoczęły się wczoraj i mają potrwać do 15 kwietnia. Z relacji maklerów wynika jednak, że już teraz proces mógłby zostać zakończony, gdyż cała transza została pokryta przez inwestorów indywidualnych.

Obligacje serii E mają zmienne oprocentowanie, które jest oparte o sumę sześciomiesięcznego WIBOR-u powiększonego o marżę w wysokości 1,3 proc., odsetki naliczane będą już od pierwszego dnia sprzedaży, a ich wypłata następować będzie co 6 miesięcy. Wykup nastąpi w terminie 4 lat. Obligacje serii E otrzymały od agencji Fitch Ratings podobny jak przy poprzednich emisjach rating krajowy A- (pol).

Niewykluczone, że spółka w niedługim czasie zdecyduje się przeprowadzić kolejną emisję obligacji. Sławomir Jędrzejczyk wiceprezes PKN Orlen ds. finansowych mówił niedawno, że w przypadku gdy seria E obligacji spotka się z podobnym zainteresowaniem jak poprzednie emisje, to płocki koncern nie wyklucza "w najbliższym czasie sfinalizowania całego programu o wartości 1 mld zł". Uwzględniając emisje obligacji serii E spółka wypuściła już papiery o łącznej wartości 900 mln zł.