Z O-12, podłączonego do urządzeń produkcyjnych 1 stycznia 2012 r., spółka uzyskała średnie dzienne wydobycie na poziomie 130,2 tys. m
3
gazu, a to oznacza zwiększenie produkcji o ponad 40 proc., z 342,6 tys. m
3
do ponad 481 tys. m
Aktualizacja: 12.01.2012 11:44 Publikacja: 12.01.2012 11:44
Foto: Kulczyk Oil Ventures
Z O-12, podłączonego do urządzeń produkcyjnych 1 stycznia 2012 r., spółka uzyskała średnie dzienne wydobycie na poziomie 130,2 tys. m
3
gazu, a to oznacza zwiększenie produkcji o ponad 40 proc., z 342,6 tys. m
3
do ponad 481 tys. m
3
. KOV planuje już podłączenie kolejnych odwiertów na polu Olgowskoje i zapowiada dalsze wzrosty.
Produkcja kondensatu od początku roku wyniosła średnio ponad 200 baryłek dziennie („bbls/d") (140 bbls/d netto dla KOV).
- Każde zwiększenie produkcji na naszych ukraińskich koncesjach to dowód na dobre prowadzenie inwestycji przez zespół KOV i KUB-Gasu. Odwiert O-12 traktujemy jednak wyjątkowo, bo to, jak dotąd, nasze największe odkrycie na Ukrainie. Już po testach wiedzieliśmy, że uda nam się skokowo zwiększyć produkcję i tak się też stało. Pamiętajmy też, że zgodnie z najlepszymi praktykami w branży początkowa produkcja z nowych odwiertów ustalana jest na bezpiecznym poziomie, umożliwiającym dalsze zwiększanie. A to oznacza, że O-12 ma jeszcze spory potencjał - powiedział Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich i dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej.
O-12 jest czwartym z kolei odwiertem wykonanym na polu Olgowskoje od czasu przejęcia przez KOV KUB-Gasu w czerwcu 2010 r. Prace przy Olgowskoje-12 rozpoczęły się w sierpniu 2011 r., na początku września odwiert osiągnął głębokość całkowitą („TD") 2 700 m.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: energianews.pl
Z O-12, podłączonego do urządzeń produkcyjnych 1 stycznia 2012 r., spółka uzyskała średnie dzienne wydobycie na poziomie 130,2 tys. m
gazu, a to oznacza zwiększenie produkcji o ponad 40 proc., z 342,6 tys. m
Po zakończeniu sezonu grzewczego ceny węgla zwykle spadają. Dla klientów to dobry moment na zakup surowca na przyszły sezon. Ile kosztuje węgiel w marcu 2025? Na największe obniżki trzeba jeszcze poczekać.
Po tym, jak w ubiegły weekend Litwa, Łotwa i Estonia odłączyły się po 65 latach od rosyjskich sieci energetycznych i podłączyły do zachodnich, ceny prądu nad Bałtykiem poszły w górę. Wilno uspokaja, że nie ma to związku z synchronizacją.
Skumulowane nakłady inwestycyjne Grupy Orlen z uwzględnieniem inwestycji kapitałowych w latach 2025-2035 mogą wynieść od 350 do 380 mld zł - czytamy w ogłoszonej właśnie nowej strategii Orlenu.
Stabilne dostawy energii po konkurencyjnych cenach są kluczowe dla przemysłu i bezpieczeństwa energetycznego kraju. Transformacja energetyczna musi być prowadzona w sposób bezpieczny dla systemu energetycznego – podkreślają eksperci BCG.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
– Spółki energetyczne muszą się podzielić odpowiedzialnością za ceny energii – powiedział podczas Konwencji Koalicji Obywatelskiej w Gliwicach Rafał Trzaskowski, kandydat KO w wyborach prezydenckich.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Liberalizacja zasad lokowania farm wiatrowych ma zostać przyjęta przez Radę Ministrów w trybie obiegowym do końca tego tygodnia. Co do założeń członkowie rządu uwag jednak nie mieli. Ale mają je eksperci.
Blisko pół miliarda złotych wyniosą odpisy gdańskiej Energi, które wpłyną na wyniki finansowe spółki za poprzedni rok. Straty z tego tytułu – to jak tłumaczy Energia – w dużym stopniu efekt nietrafionych decyzji inwestycyjnych w OZE zawartych na chwilę przed wyborami parlamentarnymi w 2023 r. Spółka narazie nie informuje czy będzie składać doniesienia do prokuratury w tej sprawie.
Od tego w jaki sposób i co równie ważne, w jakim tempie zostanie przeprowadzona transformacja energetyczna w Polsce zależy utrzymanie konkurencyjności i tym samym przyszłość naszej gospodarki. Dziś „Rzeczpospolita” inicjuje projekt „Panel Transformacji Energetycznej”.
Największym wyzwaniem dla polskiej gospodarki jest transformacja przemysłu i transportu – oceniają eksperci firmy doradczej PwC.
Przed nami dwie fale wielkiego procesu inwestycyjnego: energetyczna i robotyzacyjna – wskazują przedstawiciele PKO BP.
Transformacja w Polsce postępuje – odnawialne źródła energii - miały w minionym roku blisko 30-proc. udział w miksie energetycznym. Budowa niezależnej energetyki jest elementem strategii bezpieczeństwa kraju - dlatego ten kurs powinien być kontynuowany.
Ten proces w Polsce trwa od lat. Zadanie nie jest łatwe, bo ze względu na zaszłości historyczne mamy do nadrobienia większy dystans. Udział węgla w krajowym miksie co prawda spada, ale wciąż stanowi blisko 60 proc.
Transformacja energetyczna jest priorytetem Polskiego Funduszu Rozwoju w bieżącym roku i będzie fundamentem nowej strategii tej instytucji, ale nie dotyczy tylko energetyki – deklaruje Piotr Matczuk, prezes PFR.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas