Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 25.09.2016 20:07 Publikacja: 25.09.2016 20:07
Foto: Bloomberg
Niskie i niestabilne ceny gazu i ropy nie zachęcają do wydawania dużych kwot na poszukiwania i wydobycie. W efekcie polskie spółki z tej branży opanowała apatia.
– W Polsce od wielu lat nie widać poprawy w branży. Jest nawet gorzej, gdyż wydatki i liczba odwiertów wykazują trend spadkowy – Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku paliw i gazu. Jego zdaniem jedną z przyczyn jest długi okres oczekiwania na efekty prac poszukiwawczaych. Tymczasem kadencja zarządów zazwyczaj trwa znacznie krócej. Z poszukiwaniami zawsze wiążą się też wysokie koszty i duże ryzyko poniesienia porażki.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Premier Donald Tusk powołał Renatę Mroczek na stanowisko prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – podał URE w komun...
Branżowe stowarzyszenie sektora OZE i przemysłu w Polsce apelują do premiera Donalda Tuska, aby zarządzanie bran...
Elastyczne moce gazowe i magazyny energii mają zapewnić bezpieczne funkcjonowanie systemu opartego w coraz więks...
W tym miesiącu, po dyskusji z resortem finansów, chcemy mieć już wypracowane rozwiązanie dla ciepłownictwa. Chce...
Sektor dystrybucji energii będzie drugim co do wielkości nakładów inwestycyjnych obszarem działalności PGE Polsk...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas