Gaspol dostarczył instalację w całości, bez konieczności wykonywania prac spawalniczych na miejscu budowy. Jak tłumaczy Łukasz Byczkowski, szef sprzedaży LNG z firmy Gaspol, rozwiązanie to pozwala na redukcję kosztów produkcji urządzeń, co umożliwia stosowanie skroplonego gazu ziemnego u mniejszych odbiorców z segmentu średnich przedsiębiorstw.
Do tej pory z LNG korzystały duże zakłady produkcyjne. - Brak konieczności spawania elementów instalacji pozwala nam pracować praktycznie bez względu na warunki atmosferyczne, a także znacznie skraca czas montażu urządzeń w miejscu instalacji LNG. Co ważne, od dzisiaj korzyści i oszczędności płynące z użytkowania LNG zyskują znacznie szersze grono odbiorców - dodaje Łukasz Byczkowski.
LNG jest rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają dostępu do sieci gazu ziemnego. To efektywne, łatwo dostępne i przyjazne środowisku naturalnemu źródło energii dla biznesu. LNG jest używany przede wszystkim do celów grzewczych, produkcji pary technologicznej, procesów suszenia oraz wypalania. Gaspol paliwo to importuje m.in. autocysternami z Rotterdamu, a także – za pośrednictwem świnoujskiego gazoportu. Firma LNG kupuje również w kraju od PGNiG.
Branża LNG to nowy segment działalności Gaspolu. Podstawowym biznesem spółki jest handel gazem płynnym (LPG). Pod tym względem jest liderem polskiego rynku.