Aktualizacja: 28.05.2025 04:06 Publikacja: 16.04.2025 08:20
Na stronach KE rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące przeglądu dyrektywy EU ETS dla transportu morskiego, lotnictwa i instalacji stacjonarnych oraz rezerwy stabilności rynkowej
Foto: Adobe Stock
Na stronach Komisji Europejskiej rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące przeglądu dyrektywy EU ETS dla transportu morskiego, lotnictwa i instalacji stacjonarnych oraz rezerwy stabilności rynkowej. Ruszyły one 15 kwietnia i potrwają do 8 lipca. Harmonogram zakończenia ew. rewizji – jak wynika z informacji na stronach KE – to III kw. 2026 r. Ten przegląd to jeszcze nie efekt presji na potrzebę złagodzenia systemu uprawnień do emisji CO2. Był on planowany wcześniej w ramach przeglądu skuteczności obecnych rozwiązań prawnych. Jednak pod wpływem głosów państw członkowskich jest szansa, że w efekcie tych konsultacji pojawią się propozycje łagodzące wpływ polityki klimatycznej na ceny energii, przemysł i energetykę. - Unijny system handlu uprawnieniami do emisji jest kluczowym narzędziem polityki służącym osiągnięciu celów klimatycznych UE. Przegląd niektórych elementów systemu ma nastąpić do 2026 r. i obejmie ocenę, czy do osiągnięcia tych celów potrzebne są dodatkowe polityki .Do 2026 r. należy również dokonać przeglądu rezerwy stabilności rynkowej. Zarówno system handlu uprawnieniami do emisji, jak i rezerwa stabilności rynkowej są obecnie poddawane ocenie w celu jej wykorzystania w tych przeglądach – informuje Komisja Europejska.
Spółki elektroenergetyczne proponują, aby rezerwowe lub zapasowe elektrownie konwencjonalne, które pracowały w o...
Usługa polega na dopasowaniu inwestycji klienta – lub zbudowaniu portfela od podstaw – do indywidualnej rekomendacji przygotowanej na podstawie jego z celów, sytuacji finansowej, wiedzy o rynku, doświadczenia, podejścia do ryzyka i tolerancji ewentualnych strat.
Polska będzie nadal walczyć o przesunięcie terminu wejścia w życie systemu ETS2 (tzw. podatek od ogrzewania) w U...
Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce przeznaczenia całości wpływów ze sprzedaży uprawnień do emisji na cele kl...
Rusza nowa odsłona programu termomodernizacji budynków mieszkalnych. Największe zmiany dla chętnych na dotacje d...
Phishing, ataki DDoS i złośliwe oprogramowanie to stali bywalcy raportów dotyczących zagrożeń w sieci. Od lat są najczęściej wykorzystywanymi przez cyberprzestępców metodami, ale to nie znaczy, że sposób ich działania się nie zmienia.
Wychwytywanie, wykorzystywanie i składowanie CO2 to w polskich warunkach melodia dalekiej przyszłości.
Gdzie zdobyć wiedzę, która pomoże w zdobyciu patentu motorowodnego?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas