PSG realizuje więcej projektów

Bloomberg

Spółka w 2016 r. zgazyfikowała 14 nowych gmin i wybudowała 67,2 tys. przyłączy o łącznej długości 622 km. Duże kwoty przeznaczono też na modernizację infrastruktury.

Polska Spółka Gazownictwa, firma zależna od PGNiG do której należy zdecydowana większość gazociągów dystrybucyjnych w naszym kraju, przeznaczyła w ubiegłym roku na nowe inwestycje i modernizacje 950 mln zł. Jej przedstawiciele podają, że wszystkie decyzje o uruchomieniu poszczególnych projektów poprzedzone były analizami efektywności ekonomicznej. Co więcej, dzięki podjętym działaniom, zrealizowano je za mniejsze środki niż pierwotnie szacowano.

W wyniku spotkań z przedstawicielami gmin PSG podpisało 150 listów intencyjnych dotyczących gazyfikacji gmin oraz wydała prawie 125,6 tys. warunków przyłączeniowych, czyli o 17 proc. więcej niż w 2015 r. Spółka podaje też, że w całym ubiegłym roku zgazyfikowano 14 nowych gmin i wybudowano 67,2 tys. przyłączy (wzrost o 60,3 proc.) o łącznej długości 622 km. Ponadto w ramach realizowalnych inwestycji wybudowano kilkadziesiąt tzw. stacji redukcyjno – pomiarowych oraz 2,35 tys. km nowych gazociągów. Duże kwoty przeznaczono również na modernizację istniejącej infrastruktury.

PSG informuje, że w ubiegłym roku wolumen dystrybuowanego przez spółkę gazu sięgnął 10,8 mld m sześc. Tym samym wzrósł o 10,5 proc.

Strategia rozwoju PSG do 2022 r. zakłada gazyfikację 74 nowych gmin i budowę 350,6 tys. nowych przyłączy. Z kolei skumulowany wolumen dystrybuowanego gazu w latach 2016 – 2022 ma wynieść 79,06 mld m sześc. Aby zrealizować ten cel średnioroczny jego poziom powinien wynieść 11,3 mld m sześc.

Mogą Ci się również spodobać

Suwałki: pół miliona na wymianę starych pieców c.o.

Prawie pół miliona zł wydało już miasto Suwałki (Podlaskie) na wymianę starych pieców centralnego ...

Węglowe zyski idą na podwyżki

Zamiast rewolucji w górniczych wynagrodzeniach w spółkach węglowych mamy sowite podwyżki płac. Związkowcy zgodzili ...

Prąd spycha firmy na skraj rentowności. Chcą rekompensat

Przemysł energochłonny walczy o pakiet osłon, w tym bezpośrednie dopłaty ze sprzedaży praw do ...

Miliard dofinansowania dla Gaz-Systemu

Właściciel gazociągów przesyłowych w Polsce otrzymał w ubiegłym roku wsparcie z Unii Europejskiej na ...

Billions to combat smog. So far we have been paying with our health

There is considerable interest in the subsidies for replacing the heating system and insulating ...

Ekspert: konsolidacja Orlenu i Lotosu potrzebna

Konsolidacja sektora paliwowego jest w Polsce potrzebna, bo wzmocni jego konkurencyjność. Większy podmiot będzie ...