– Będziemy zwiększać wydobycie. Teraz jest taka tendencja. Mamy możliwość pompować dziennie ponad 2 mln baryłek – zapowiedział minister ropy Nigerii Timipre Silva dla agencji Bloomberg.
Jego zdaniem krajom OPEC+ być może przyda się jeszcze jedna runda rozmów, po tym jak informacje o końcu porozumienia, spowodowały wojnę cenową.

""

An OPEC sign hangs outside the OPEC Secretariat ahead of the the 176th Organization Of Petroleum Exporting Countries (OPEC) meeting in Vienna, Austria/Bloomberg

energia.rp.pl

„Uważamy, że w ciągu kilku dni, kiedy wszyscy zaczniemy odczuwać efekty spadku cen, OPEC i OPEC+ może uznają, że trzeba się spotkać jeszcze raz i zmienić stanowisko” – stwierdził Silva.
Zawał cen ropy o 30 proc. w poniedziałek kosztował członków kartelu eksporterów OPEC stratę około 500 mln dol., policzyła agencja Reuters. Główny sprawca zawału cen ropy Rosja, zrzuca tymczasem winę za fiasko OPEC+ na Nigeria rozpędza pompy,
Rosja zrzuca winę na OPECkraje OPEC.

""

Bloomberg

energia.rp.pl

„Strona rosyjska proponowała przedłużenie porozumienia OPEC+ co najmniej do końca II kwartału, by lepiej zrozumieć wpływ koronawirusa na światową gospodarkę i popyt na ropę. Pomimo to, partnerzy z OPEC podjęli decyzję o zwiększeniu wydobycia i walce o udział w rynku ropy” – głosi poniedziałkowy komunikat Aleksandra Nowaka ministra energetyki Rosji.

Po poniedziałkowym zwale cen ropy, we wtorek rano widać znaczące odbicie. Ropa WTI notowana na giełdzie surowcowej NYMEX Nowym Jorku rośnie o ponad 7 proc. i kosztuje 33,47 dolara za baryłkę, zaś gatunek Brent wydobywany na Morzu Północnym rośnie o ponad 8 proc. i na giełdzie ICE w Londynie kosztuje 37,18 dolara za baryłkę.