Wyniki KGHM bez wpływu pandemii

Bloomberg

Produkcja i sprzedaż w I połowie tego roku utrzymane na ubiegłorocznych poziomach.

Jak wynika ze wstępnych danych o produkcji i sprzedaży metali, w II kwartale pandemia nie miała znaczącego wpływu na działalność Grupy KGHM.

Czytaj także: W KGHM powstają trzy farmy fotowoltaiczne

Produkcja miedzi pozostała na ubiegłorocznym poziomie, sięgając prawie 351 tys. ton, z czego 281 tys. wypracowały polskie zakłady. O niemal 15 proc., do 31 tys. ton, zmniejszyła się produkcja w zagranicznych kopalniach KGHM International. Za to Sierra Gorda zanotowała skokowy wzrost o 34 proc., do ponad 39 tys. ton. Grupa w I półroczu sprzedała 350 tys. ton miedzi, nieznacznie więcej niż rok wcześniej.

Produkcja srebra sięgnęła niemal 708 ton, nieznacznie mniej niż rok wcześniej. Polska część koncernu dostarczyła 695 tys. ton surowca, o 1,4 proc. mniej rok do roku. 12,5 tony, czyli o aż 66 proc. więcej rok do roku, dodała chilijska kopalnia Sierra Gorda (licząc dla 55 proc. udziałów KGHM w joint venture). Sprzedaż srebra w I półroczu wzrosła w grupie o 1,7 proc., do 725 ton.
Złoto ma nieznaczny udział w produkcji KGHM. Licząc z innymi metalami szlachetnymi (poza srebrem), w I półroczu produkcja wyniosła 100 tys. uncji, czyli 3 tony.

„W I półroczu produkcja miedzi w grupie była nieznacznie poniżej planu, natomiast plan sprzedaży został zrealizowany z niewielką nadwyżką. W zakresie pozostałych głównych metali zarówno produkcja, jak i sprzedaż, zostały zrealizowane zgodnie z założeniami budżetu. Nie zanotowano ograniczeń produkcji bezpośrednio związanych z epidemią. W spółkach grupy kontynuowane są działania prewencyjne, mające na celu ograniczenie ryzyka wystąpienia wirusa wśród pracowników własnych oraz podwykonawców” – skomentował zarząd KGHM.

 

Materiał powstał we współpracy z KGHM Polska Miedź S.A.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Unijna zgoda na węgierską atomówkę

Komisja Europejska zgodziła się, by węgierską elektrownię atomową rozbudowali za swoje pieniądze Rosjanie. Kontrowersje ...

Będą zmiany w zarządzie JSW

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: Elektrownie mogą napalić drewnem Na drewno ...

Klimat ważny tak jak miejsca pracy

Inwestowanie w ochronę środowiska może być w pełni kompatybilne z rozwojem gospodarki – twierdzą ...

Gazprom grozi Unii sądem

Należąca do Gazpromu spółka inwestycyjna gazociągu Nord Stream-2, grozi Komisji Europejskiej pozwem, jeżeli inwestycja ...

Saudi Aramco zarabia dwa razy więcej niż Apple

Po raz pierwszy od 30 lat Arabia Saudyjska ujawniła, ile zarabia na ropie naftowej. ...

Poszukiwania ropy i gazu często kończą się porażką

Polskie firmy muszą ponosić ryzyko, jeśli chcą wydobywczego sukcesu. Poszukiwania ropy i gazu przeprowadzane ...