Według PKN Orlen, turbozespół będzie produkował energię elektryczną, w kogeneracji z wytwarzaniem ciepła, na potrzeby zakładu produkcyjnego w Płocku, a także odbiorców zewnętrznych.
„Ostateczny koszt inwestycji będzie znany po zakończeniu procesu wyboru wykonawcy. Zakładamy, że może to nastąpić w drugiej połowie roku" – poinformowało w piątek biuro prasowe płockiego koncernu, odpowiadając na pytania PAP.
PKN Orlen podał, że termin rozpoczęcia realizacji turbozespołu jest uzależniony od wyniku ostatecznej analizy projektu, dotyczącego budowy w Płocku bloku gazowo-parowego o mocy od 450 do 600 MWe.
Odnosząc się do aktualnego stanu prac związanych z projektem budowy tego bloku, płocki koncern poinformował, że „przetarg na wykonawcę głównego zakresu prac +pod klucz+ zbliża się do etapu ostatecznych negocjacji". „Trwają także prace nad przygotowaniem infrastruktury. Spodziewamy się gotowości do podjęcia ostatecznej decyzji inwestycyjnej w drugiej połowie 2014 r." – podało biuro prasowe spółki.
Według PKN Orlen, prace nad studium wykonalności oraz projekt budowlany bloku gazowo-parowego zostały już zakończone – obecnie trwają prace nad przygotowaniem infrastruktury około blokowej. Blok mógłby rozpocząć pracę z końcem 2017 r.