O tym, że interesujących tematów nie zabraknie, świadczyć może sama lista gości krynickiego wydarzenia. Wśród komercyjnych partnerów forum znajdują się państwowe spółki takie jak Polska Grupa Energetyczna, Tauron Polska Energia, prywatyzowane obecnie Enea i Energa, a także PKN Orlen i Gaz-System. Jak co roku, nie zabraknie też energetycznych partnerów takich jak czeski CEZ niemiecki RWE oraz GDF Suez. Wśród panelistów znajdą się też przedstawiciele m.in. Lotosu, Statoil, francuskiej Arevy, EDF czy Westinghouse.
W panelach tematycznych wezmą również udział przedstawiciele rządu. W jednej z dyskusji poświęconych bezpieczeństwu energetycznemu udział weźmie minister skarbu Aleksander Grad. To właśnie kierowane przez niego Ministerstwo Skarbu Państwa w głównej mierze decyduje o losach najważniejszych spółek energetycznych działających w naszym kraju. Administrację państwową reprezentować będzie również Mariusz Swora, prezes Urzęd Regulacji Energetyki. To od decyzji i jego urzędników zależy ile gospodarstwa domowe płacą co roku za gaz czy energię elektryczną. Kwestie bezpieczeństwa energetycznego, zarówno z punktu widzenia sytuacji politycznej, jak i niezbędnych inwestycji wzbudzają tak duże zainteresowanie, że będą dyskutowane w Krynicy na kilku panelach.
[b]O najważniejszych wydarzeniach związanych z branżą będziemy Państwa informować w nowym serwisie [link=http://www.energianews.pl]energianews.pl[/link], przygotowywanym przez dziennikarzy "Rzeczpospolitej" i "Parkietu".[/b]