- Ze względów czasowych nie udało nam się opracować wszystkich poprawek w czwartek, dlatego kolejne posiedzenie podkomisji planowane jest na 5 marca tak, by sprawozdanie mogło zostać przyjęte przez komisję gospodarki 7 marca. Wówczas dokument mógłby być głosowany na marcowym posiedzeniu Sejmu (trwa od 6 do 8 marca – red.) – powiedział "Rz" poseł Andrzej Czerwiński, wiceszef komisji gospodarki i szef parlamentarnego zespołu ds. energetyki.

Tyle, że nawet jeśli do głosowania w Sejmie doszłoby np. 8 marca, to głosowanie w Senacie możliwe byłoby na jego posiedzeniu 20-21 marca (poprzednie trwa bowiem w dniach 6-7 marca). Doliczając do tego podpis prezydenta i 14 dni na wejście ustawy w życie od momentu jej ogłoszenia – mamy kwiecień.

Przypomnijmy, że we wtorek mały trójpak został cofnięty do podkomisji ze względu na poprawki dotyczące dostosowania do  unijnych dyrektyw. Co udało się zrobić na czwartkowej podkomisji? - Udało się przyjąć m.in. poprawki dotyczące inteligentnych liczników czy gazowego obliga giełdowego – wylicza Czerwiński.

Na kolejnym posiedzeniu podkomisji posłowie zajmą się m.in. wyliczeniami, które pokażą ile kosztuje system inteligentnego opomiarowania, a także wsparciem i ochroną tzw. odbiorcy wrażliwego.