Aktualizacja: 18.10.2015 10:11 Publikacja: 18.10.2015 10:11
Foto: Bloomberg
Oficjalne ponowne przyjęcie nastąpi podczas corocznego spotkania w grudniu, podała amerykańska Administracja Informacji Energetycznej (EIA). Indonezja została członkiem OPEC już w dwa lata po powstaniu organizacji w 1960 r. Wystąpiła stamtąd w 2009 r, zachowując sobie status obserwatora. Władze tłumaczyły decyzję rosnącym od 2004 r wewnętrznym zapotrzebowaniem na produkty naftowe i niedostatecznymi inwestycjami we wzrost wydobycia ropy.
Jednak stopniowo kraj zwiększał inwestycje i wydobycie. W 2014 r Indonezja wyprodukowała ok.790 tys. bd (baryłek dziennie) surowej ropy i kondensatu naftowego. Jednak w OPEC jest to wynik trzeci od końca. Według statutu OPEC, organizacja może przyznać członkostwa każdemu krajowi, który jest istotnym eksporterem ropy naftowej netto i jest akceptowany przez trzy czwarte pełnoprawnych członków. Ponieważ Indonezja to archipelag, odległości pomiędzy jego krajowymi ośrodkami wydobywczymi oraz odbiorczymi ropy i paliw stwarzają warunki zarówno do importu jak i eksportu.
Proces transformacji europejskiej energetyki jest złożony. Wymaga skoordynowanych działań na różnych płaszczyzna...
Agencja Rozwoju Przemysłu, Polimex Mostostal oraz Towarzystwo Finansowe Silesia przystępują do wspólnego projekt...
Zakup i montaż fotowoltaiki wymagają znacznych nakładów finansowych i choć to inwestycja na lata, to jednak nie...
Już 950 gmin, czyli ponad 38 proc., zgłosiło się do pełnienia zadań operatorów w programie „Czyste Powietrze”, i...
Od początku roku rośnie produkcja energii elektrycznej w Polsce o blisko 5 proc. Jednak, co ciekawe, spada krajo...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas