1 grudnia został podpisany list intencyjny pomiędzy PGE i Wojewodą Łódzkim na budowę sześciu stacji ładowania samochodów elektrycznych. Uruchomienie sieci publicznych stacji zaplanowano na III kwartał 2017 r. PGE zaoferuje też usługę instalacji i zarządzania wolnymi stacjami ładowania dla klientów flotowych.

Na miejsce pilotażu wybrano Łódź. To największe miasto obszaru dystrybucyjnego grupy PGE, aglomeracja z dużym potencjałem do rozwoju rynku samochodów elektrycznych ze względu na jego centralne położenie oraz krzyżujące się węzły komunikacyjne. – Oprócz aktywnego udziału w spółce ElectroMobility Poland, włączamy się w budowę infrastruktury systemu elektromobilności i wykorzystujemy ten trend jako szansę na rozwój nowych obszarów biznesu, co wypełnia cele zaktualizowanej strategii grupy – podkreśla Henryk Baranowski, prezes PGE.

W ramach programu „e-Mobility” PGE zamierza opracować system zachęt dla posiadaczy samochodów elektrycznych m.in. preferencyjne stawki dla klientów za sesje ładowania na publicznych stacjach ładowania oraz preferencyjne stawki użytkowania wolnych stacji ładowania dla klientów flotowych w pierwszym roku umowy. PGE chce także rozszerzyć ofertę o usługi dodatkowe opracowane wspólnie z producentami samochodów elektrycznych oraz z firmami leasingowymi.

– Celem pilotażu w Łodzi jest weryfikacja modelu biznesowego opartego na samochodach flotowych i możliwości jego replikacji w innych lokalizacjach – tłumaczy Paweł Śliwa, wiceprezes PGE ds. innowacji.