EDF: Do dalszych negocjacji dopuszczeni IFM Investors oraz EPH

Bloomberg

W związku ze sprzedażą aktywów EDF Polska wybrała do dalszych negocjacji na wyłączność dla aktywów kogeneracyjnych fundusz IFM Investors. Równolegle rozpoczęto negocjacje na wyłączność w sprawie sprzedaży Elektrowni Rybnik (1,8 GW mocy) z firmą EPH.

Transakcje te są częścią realizacji strategii sprzedaży aktywów ogłoszonego przez Grupę EDF 22 kwietnia 2016 roku.

Zgodnie z zasadami społecznymi EDF poinformuje o transakcjach przedstawicieli organizacji pracowniczych. W celu realizacji obu transakcji zbycia aktywów w pierwszym półroczu 2017 roku, niezbędne są decyzje odpowiednich krajowych i europejskich organów regulacyjnych, w tym zgoda rządu polskiego.

Grupa EDF pozostaje aktywna w Polsce, poprzez spółki EDF Energies Nouvelles i Dalkia. Deklaruje też chęć wspierania polskiego rządu w obszarze rozwoju sektora energetycznego, w tym programu energetyki jądrowej.

EDF jest światowym liderem energetyki niskoemisyjnej i dysponuje zróżnicowanym miksem produkcyjnym obejmującym elektrownie atomowe, wodne, odnawialne i konwencjonalne. Grupa pośredniczy w dostawie energii i usług do 37,6 mln klientów, w tym 27,8 mln we Francji. W 2015 roku jej skonsolidowane przychody wyniosły 75 mld euro, z czego 47,2 proc. wypracowano poza Francją. EDF jest notowany na paryskiej giełdzie.

IFM Investors, podmiot, którego właścicielami jest 29 australijskich funduszy emerytalnych, zarządza portfelem ponad 55 miliardów dolarów obejmującym infrastrukturę, aktywa spółek notowanych, inwestycji dłużnych i prywatnych. Przez ostatnie 20 lat fundusz zainwestował w projekty infrastrukturalne, od portów lotniczych i morskich, autostrad po produkcję energii.

Energetický a průmyslový holding (EPH) to wiodąca grupa energetyczna w Europie Środkowej z aktywami w Czechach, Słowacji, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i w Polsce. EPH jest pionowo zintegrowanym przedsiębiorstwem energetycznym z pełnym łańcuchem wartości, począwszy od wysokiej wydajności kogeneracji, produkcji energii elektrycznej, systemów przesyłowych i magazynowania gazu ziemnego, dystrybucji i dostaw energii elektrycznej.

Mogą Ci się również spodobać

Naftowy bat na Białoruś

Ponieważ Mińsk nie spłaca długu gazowego, a podniósł opłaty za tranzyt rosyjskiej ropy, to ...

Przeszukanie biur Gazpromu w Europie

Służby weszły do biur operatora gazociągu północnego w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Holandii. Przeprowadziły ...

Ostrołęka C: wyniki przetargu za kilka dni

Projekt ostrołęckiej inwestycji Energi będzie miał napięty harmonogram. Bo ma starać się o wsparcie ...

Rosja uderza w porty Bałtyku

Kreml zabronił eksportu rosyjskiej ropy przez porty republik bałtyckich. Rosjanie grożą też ograniczeniem do ...

Norwegowie trafili na ropę

Statoil odkrył nowe złoże węglowodorów w dnie Morza Norweskiego. Zalega w nim do 80 ...

Oddychaj z energią i stwórz przyszłość bez smogu

Każdy z nas wdycha około 200 ml tlenu na minutę. Słońce, zieleń i błękitne ...