PGE: prąd i gaz dla gospodarstw

Bloomberg

Polska Grupa Energetyczna chce walczyć o klientów indywidualnych, oferując im pakiet dual fuel. Chodzi o łączoną sprzedaż energii i gazu zarówno nowym, jak i dotychczasowym odbiorcom z całego kraju.

Właśnie ruszyła pilotażowa sprzedaż takiego produktu. Jest to nowość w ofertach energetycznych firm, które do tej pory proponowały pakietową sprzedaż prądu i gazu wyłącznie przedsiębiorstwom. Teraz także gospodarstwa domowe będą mogły obniżyć opłaty za błękitne paliwo. PGE chce też ich zachęcać dodatkowym bonusem, a także uproszczoną procedurą zmiany sprzedawcy gazu. We wszelkich formalnościach z tym związanych mają pomagać specjaliści koncernu energetycznego na podstawie udzielonego pełnomocnictwa.

Obecnie spółka obrotu należąca do energetycznej grupy proponuje firmom zarówno sprzedaż samego gazu (single fuel), jak też w pakiecie z energią (dual fuel). Jak czytamy na stronie internetowej PGE, oferta „Energia z podwójną korzyścią” w dwóch modelach cenowych zakłada niższą stawkę sprzedaży błękitnego paliwa gazowego w stosunku do aktualnej taryfy PGE Obrót, a przy wyborze pakietu – korzystną cenę za prąd.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie stawka za gaz i energię dla klientów indywidualnych i czy ta ostatnia będzie równa wyznaczonej przez prezesa URE.

Z naszych informacji wynika, że o szczegółach PGE ma poinformować w poniedziałek. Pakiet dual fuel dla gospodarstw jest kolejną nowością w ofercie PGE dla tej grupy odbiorców. Przypomnijmy, że w lipcu rozpoczęła się pilotażowa sprzedaż paneli słonecznych dla gospodarstw posiadających nieruchomość lub będących jej współwłaścicielem (operatorem sieci dystrybucyjnej jest PGE Dystrybucja).

PGE ma obecnie ponad 5 mln klientów.

Rynek gazu stopniowo się liberalizuje. Świadczy o tym coraz większa liczba osób zmieniających sprzedawcę błękitnego paliwa. Z danych Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że tylko w I półroczu 2015 r. na taki krok zdecydowało się blisko 6,7 tys. odbiorców, a ich liczba na koniec czerwca sięgnęła 13 666. W 2011 r. odnotowano tylko cztery przypadki zmiany, w 2012 r. ich liczba zwiększyła się do 210, w 2013 r. – do 429, a na koniec ub.r. wzrosła do ponad 7 tys.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Podatnicy niemieccy zapłacą za Nord Stream-2

Niemcy zaczynają liczyć, ile tak naprawdę będzie ich kosztował rosyjski gazociąg. Dodatkowy koszt to ...

Ukraina, Słowacja i Węgry nie przyjmują rosyjskiej ropy

Ukraina przerwała tranzyt rosyjskiej ropy z rurociągu Przyjaźń. Ropa nie płynie na Słowację i ...

Enea liczy na partnerów w swoich projektach

Enea jest zainteresowana współpracą z partnerami przy realizowanych inwestycjach. Celem jest utrzymanie stabilności finansowej ...

Ukraina: MFW chce droższego gazu

Władze w Kijowie do końca roku spodziewają się piątej transzy kredytu MFW. Ale fundusz ...

Huragany spowolniły pompy w USA

Spadło tempo wzrostu produkcji ropy w USA. Eksperci widzą w tym spowolnienie „drugiej rewolucji ...

S&P tnie naftowe ratingi

Agencja ratingowa Standard&Poor’s ścięła ocenę Royal Dutch Shell oraz poinformowała, że w najbliższym czasie ...