Aktualizacja: 27.09.2023 13:18 Publikacja: 28.11.2018 18:13
Foto: Adobe Stock
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: energia.rp.pl
Zysk netto Polskiej Grupy Energetycznej wyniósł w drugim kwartale 2023 r. 352 mln zł wobec 2,26 mld zł zysku przed rokiem - wynika z raportu półrocznego spółki.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Polski Unimot jest jednym z potencjalnych nabywców 37,5 proc. udziałów Shella w niemieckiej rafinerii PCK Schwedt, kontrolowanej jeszcze do niedawna przez rosyjski Rosnieft. - poinformował Reuters
Decyzji o umowie inwestycyjnej dla Rafako nie ma, podobnie jak decyzji ws. pomostowego wsparcia finansowego firmy. W innym wypadku spółka może rozpocząć procedurę rozpoczęcia procesu upadłości.
Rząd zdecydował, że tempo transformacji energetycznej będzie zależało od spółek Skarbu Państwa. Aby te mogły dalej działać i zaciągać zobowiązania, muszą się wyzbyć węgla.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
Enea potrzebuje pieniędzy na inwestycje w OZE, dlatego oczekuje wyższej zapłaty za kopalnię Bogdanka - wynika z naszych informacji. Przyczyną jest wstrzymanie projektu wydzielenia elektrowni węglowych z firm energetycznych. Enea zaprzecza, że sprawy są połączone.
W 2022 roku Orlen miał rekordowe zyski, zapłacił też rekordowe podatki. Ale więcej dołożył do budżetu Królestwa Norwegii niż Rzeczypospolitej.
Pod koniec ubiegłego tygodnia, już po uzyskaniu decyzji środowiskowej na budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce w technologii amerykańskiej na Pomorzu, spekulowano, że już w następnym tygodniu dojdzie do podpisania umowy na projektowanie elektrowni jądrowej. Ta może zostać podpisana już w środę.
Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa i Zastępca Sekretarza do spraw Energii USA, Kathryn Huff podpisały porozumienie w sprawie utworzenia w Polsce Regionalnego Centrum Szkoleniowego Czystych Technologii Energetycznych.
Właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych, najemcy mieszkań komunalnych i wspólnoty od 3 do 7 lokali mieszkalnych mają szanse na dotacje do wymiany kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej. Rusza wsparcie z programu „Ciepłe Mieszkanie”.
Decyzji o umowie inwestycyjnej dla Rafako nie ma, podobnie jak decyzji ws. pomostowego wsparcia finansowego firmy. W innym wypadku spółka może rozpocząć procedurę rozpoczęcia procesu upadłości.
Jeden z największy inwestorów w OZE w naszym kraju, portugalska firma EDP Renewables uruchomiło w Wielkopolsce farmę fotowoltaiczną Przykona o mocy 200 MW, drugą największą instalację PV w Polsce.
Famur, będący częścią Grenevii, podpisał list intencyjny z JSW ws. odbudowy Ukrainy. Dotyczy ona ewentualnej budowy nowej kopalni węgla kamiennego na Wołyniu. Po drugiej stronie granicy z zyskiem surowiec wydobywa Bogdanka.
Największa partia opozycyjna chce nadal mrozić ceny gazu w 2024 r., przywrócić obowiązek sprzedaży energii elektrycznej poprzez giełdę oraz wydzielić spółki dystrybucyjne z grup energetycznych.
Lightsource bp, spółka należąca do koncernu BP, podpisała z koncernem Microsoft długoterminową umowę sprzedaży energii elektrycznej (PPA) produkowanej z farm fotowoltaicznych w Polsce.
X, dawniej Twitter, wyłączył funkcję zgłaszania dezinformacji w niektórych krajach. Zostały tylko ogólne kategorie zgłoszeń - podaje organizacja badawcza Reset.Tech Australia.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski zapowiada "więcej ukraińskich działań przeciw Rosji".
Obiekt budowlany trzeba utrzymywać w należytym stanie technicznym i estetycznym, nie dopuszczając do nadmiernego pogorszenia jego właściwości użytkowych i sprawności technicznej - wynika z prawa budowlanego.
W sądach zawisło już ponad 700 spraw prokuratorów o wypłatę zaległych poborów w prokuraturach.
Od lat nie ma żadnego konkretnego rozwiązania, które ułatwiłoby pracę sędziów, choć nowe technologie rewolucjonizują dziś świat i zmieniają rzeczywistość.
Warto mieć na uwadze rolę i zadania prokuratura w postępowaniu. Te mają bowiem bezpośredni wpływ na ocenę, czy dane wypowiedzi prokuratora nadużywają wolności wypowiedzi.
Prawidłowe przeprowadzenie głosowania wymaga odpowiedniego instrumentarium prawnego.
Firma, która zdecydowała się promować przy okazji wyścigów konnych może rozliczyć wydatki na sponsoring w kosztach podatkowych.
Legendarny polski himalaista Jerzy Kukuczka, który przez lata uznawany był za drugiego człowieka, który zdobył wszystkie najwyższe szczyty na świecie, wraz z Reinholdem Messnerem, usunięty został z Księgi Rekordów Guinnessa.
Na wybory 15 października nie trzeba zabierać plastikowego dowodu osobistego lub paszportu. Po raz pierwszy tożsamość można będzie potwierdzić elektronicznym mDowodem.
Naukowcy opracowali nietypowe narzędzie do rozpoznawania materiałów niebezpiecznych – działo, które zdalnie rozpozna groźne substancje zatopione w morzu.
Policja wytropiła przypadki niewolniczej pracy i handlu ludźmi w Szampanii. Ofiarami padli pracownicy z Afryki i Bułgarii. Przypadki pracy przymusowej miały miejsce przy zbiorach winogron w winnicach w Szampanii.
Naukowcy, którzy wtargnęli do budynku Ministerstwa Finansów chcą zwrócić uwagę Polaków na to, że bez inwestycji w naukę Polska nie ma szans na rozwój a młodzi naukowcy na normalne życie.
Operator elastycznych biur powiększył powierzchnię we wrocławskim budynku o 1,3 tys. mkw.
Naukowcy ze szwajcarskiego centrum badawczego NeuroRestore twierdzą, że opracowali terapię genową, która pozwala na przywrócenie mobilności osobom sparaliżowanym. A to dzięki odpowiednio odrastającym nerwom.
Urząd papieski jest nieomylny wyłącznie w kwestiach wiary. Filmoznawstwo się do nich nie zalicza. Papież Franciszek był krytykowany w ostatnich latach za różne decyzje - powiedział Radosław Fogiel, mówiąc o tym, że nowy film Agnieszki Holland, "Zielona granica", zostanie pokazany w Watykanie.
Iga Świątek popełniała błędy i odrabiała straty, ale wygrała z Mią Hontamą 6:4, 7:5 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 500 w Tokio. Polka, jeśli chce odczarować Japonię, powinna w kolejnych meczach zagrać lepiej.
„Chłopi” Welchmanów są polskim kandydatem do Oscara. Przepadła „Zielona granica” Holland z najwyższą w 2023 r. frekwencją pierwszego weekendu krajowej produkcji 137 tys. widzów.
Polska będzie kandydatem do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2036 roku. Prezydent Andrzej Duda trzy tygodnie przed wyborami parlamentarnymi obiecał imprezę za kilkanaście miliardów dolarów.
Amerykańskie agencje wywiadowcze i służby specjalne włączają się do rywalizacji w sektorze sztucznej inteligencji. Może to rodzić problemy z prywatnością.
W polskich lasach znaleźć można wiele gatunków grzybów. Należy pamiętać jednak, że nie wszystkie nadają się do spożycia - część z nich jest trująca, a ich zjedzenie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jakich grzybów powinniśmy się wystrzegać?
Zanim Canfranc Estación w hiszpańskich Pirenejach stał się 5-gwiazdkowym hotelem, był stacją kolejową. Secesyjny dworzec przez lata popadał w ruinę, na szczęście odzyskał świetność. Wnętrza budynku zmieniły się nie do poznania.
Commander, dwuletni owczarek niemiecki należący do rodziny Bidenów miał ugryźć kolejnego agenta Secret Service - podaje CNN. To już jedenasty raz, kiedy zwierzę zaatakowało ludzi z otoczenia prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Giełda kryptowalut Binance poinformowała, że sprzeda swój rosyjski biznes nowo uruchomionej giełdzie CommEX. Giełda jest jedną z ostatnich spółek, która wycofała się z Rosji od czasu rozpoczęcia przez ten kraj wojny z Ukrainą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas