Aktualizacja: 19.04.2025 11:23 Publikacja: 25.07.2022 23:22
Foto: turystyka.rp.pl
To według informacji „Rzeczpospolitej” najbardziej aktualne założenia procesu przenoszenia węglowych aktywów do nowego podmiotu – NABE, który ma przejąć od 1 stycznia 2023 r. elektrownie węglowe od spółek energetycznych. – Obecnie jesteśmy bliżej wersji, aby przynajmniej część długu została w spółkach – mówi nam źródło zbliżone do rządu. Pierwotnie dług miał trafić do nowej rządowej agencji.
Losy długu zależą od rozmów między Ministerstwem Finansów a Ministerstwem Aktywów Państwowych (MAP) oraz samymi spółkami energetycznymi. – Powołanie NABE to kluczowy warunek dla sektora energetycznego dla wielkich inwestycji w OZE – tłumaczy istotę procesu biuro prasowe Enei i dodaje, że otoczenie rynkowe nie pozwala na jednoczesne utrzymanie jednostek węglowych i inwestowanie w OZE. Resort finansów nie odpowiedział na pytanie, na jakim etapie są wspomniane rozmowy. MAP przekonuje zaś, że podejmowane działania realizowane są zgodnie z przyjętym harmonogramem i – co ważne w kontekście długu – założeniami.
Kopalnia Bogdanka nie będzie likwidowana – zadeklarowała minister przemysłu Marzena Czarnecka po spotkaniu z gór...
Kreml przygotowuje się na masowe bankructwa rosyjskich spółek węglowych. Dziś 40 proc. z nich jest w procedurze...
Serial o losach koncesji na zbadanie złoża Dębieńsko wraca z kolejnym sezonem. Do sprawy został włączony premier...
W wyniku wdrożenia przez Jastrzębską Spółkę Węglową (JSW) planu naprawczego (Plan Strategicznej Transformacji JS...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Jastrzębska Spółka Węglowa złożyła w środę 26 lutego wniosek o uzyskanie koncesji badawczej na rozpoznanie złoża...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas