Nowoczesne rozwiązania dla branży gazowniczej na Targach Kielce

Bloomberg

W ubiegłym tygodniu zakończyły się IX Targi Techniki Gazowniczej Expo-Gas.

W trwającej od 26 do 27 kwietnia wystawie wzięło udział 111 firm z Polski, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. W halach Targów Kielce wystawcy prezentowali sieci, urządzenia i odbiorniki gazowe oraz aparaturę kontrolno-pomiarową stosowaną w gazownictwie. Na stoiskach można było spotkać także urządzenia i materiały do budowy oraz wyposażenia gazociągów, stacji redukcyjnych i tłoczni gazu. Expo-Gas było zarazem okazją do spotkań ekspertów z branży gazowniczej, zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz nawiązania relacji biznesowych.

Do ważnych wydarzeń pierwszego dnia targów należała konferencja „Gaz ziemny jako wsparcie dla bezpieczeństwa rynku energii i ochrony środowiska”. W panelach dyskusyjnych omawiano problemy branży, a także kwestie dotyczące przyszłości rynku energii i ochrony środowiska. Ponadto zagadnienia dotyczące CNG i LPG, smogu i rynku mocy w Polsce. – Tego typu spotkania konsolidują biznes gazowniczy i dają możliwość zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi – podsumował Łukasz Kroplewski, prezes Izby Gospodarczej Gazownictwa (IGG).

W drugim dniu targów odbyły się warsztaty dotyczące standaryzacji technicznej, których IGG była organizatorem. Omawiano na nich kwestie dotyczące ujednolicenia wymagań związanych z działalnością firm w branży gazowniczej. Wśród tematów poruszanych na warsztatach była nowelizacja standardów technicznych niezbędnych dla operatorów systemów przesyłowych i firm zajmujących się budową oraz eksploatacją stacji gazowych, ponadto zasady związane z kontrolą instalacji gazowych.

Targi Expo-Gas stale się rozwijają. W 2007 roku uczestniczyło w nich zaledwie 70 wystawców, a ekspozycję odwiedziło niespełna 1,4 tys. gości. W 2015 roku na targach było już 114 firm z Polski, Czech, Francji, Chin, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Białorusi i Ukrainy. Prezentowały najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne na powierzchni ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych, a liczba zwiedzających wzrosła do prawie 3,5 tys.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Każdy zapłaci rachunek za ratowanie górnictwa

Powstająca Polska Grupa Górnicza wyjdzie na prostą wtedy, gdy energia w hurcie podrożeje o ...

Coraz więcej Gazpromu w Unii

Udział Rosjan przekroczył jedną trzecią w gazowym rynku UE. W 2017 r. Koncern miał ...

Wielkie inwestycje Arabii Saudyjskiej w to co zawsze

Nie wiatr, nie słońce, ale dobra stara ropa i gaz ziemny to najpewniejszy i ...

Norwegowie widzą u nas inwestycje za 3,6 mld zł

TergoPower planuje budowę pięciu instalacji o mocy do 50 MW każda. Koszt jednej to ...

Polish electromobility with a pulled brake

There is still little interest in electric cars. The reason? High prices and lack ...

900 dni bez Gazpromu

Można? Można. Ukraina dowodzi, że bez importu surowca z Gazpromu, kraj nie przestał istnieć. ...