Nowoczesne rozwiązania dla branży gazowniczej na Targach Kielce

Bloomberg

W ubiegłym tygodniu zakończyły się IX Targi Techniki Gazowniczej Expo-Gas.

W trwającej od 26 do 27 kwietnia wystawie wzięło udział 111 firm z Polski, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. W halach Targów Kielce wystawcy prezentowali sieci, urządzenia i odbiorniki gazowe oraz aparaturę kontrolno-pomiarową stosowaną w gazownictwie. Na stoiskach można było spotkać także urządzenia i materiały do budowy oraz wyposażenia gazociągów, stacji redukcyjnych i tłoczni gazu. Expo-Gas było zarazem okazją do spotkań ekspertów z branży gazowniczej, zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz nawiązania relacji biznesowych.

Do ważnych wydarzeń pierwszego dnia targów należała konferencja „Gaz ziemny jako wsparcie dla bezpieczeństwa rynku energii i ochrony środowiska”. W panelach dyskusyjnych omawiano problemy branży, a także kwestie dotyczące przyszłości rynku energii i ochrony środowiska. Ponadto zagadnienia dotyczące CNG i LPG, smogu i rynku mocy w Polsce. – Tego typu spotkania konsolidują biznes gazowniczy i dają możliwość zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi – podsumował Łukasz Kroplewski, prezes Izby Gospodarczej Gazownictwa (IGG).

W drugim dniu targów odbyły się warsztaty dotyczące standaryzacji technicznej, których IGG była organizatorem. Omawiano na nich kwestie dotyczące ujednolicenia wymagań związanych z działalnością firm w branży gazowniczej. Wśród tematów poruszanych na warsztatach była nowelizacja standardów technicznych niezbędnych dla operatorów systemów przesyłowych i firm zajmujących się budową oraz eksploatacją stacji gazowych, ponadto zasady związane z kontrolą instalacji gazowych.

Targi Expo-Gas stale się rozwijają. W 2007 roku uczestniczyło w nich zaledwie 70 wystawców, a ekspozycję odwiedziło niespełna 1,4 tys. gości. W 2015 roku na targach było już 114 firm z Polski, Czech, Francji, Chin, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Białorusi i Ukrainy. Prezentowały najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne na powierzchni ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych, a liczba zwiedzających wzrosła do prawie 3,5 tys.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Abramowicz inwestuje w USA

Rosyjski miliarder inwestuje w technologie łupkowe i wydobycie ropy i gazu z pokładów bitumicznych. ...

Węgiel w kryzysie, a gazu z łupków brak

Potrzebna jest nowa polityka surowcowa państwa, na bazie której rodzime koncerny energetyczne i paliwowe ...

Unimot ma pierwszą stację paliw na Ukrainie

Spółka placówkę działającą pod marką Avia otworzyła w Kijowie. Wkrótce pod tym szyldem u ...

Cyberatak na terminal LNG na Litwie

Nieznana nigdzie firma rosyjska przedstawiała się na swoich stronach internetowych jako właściciel litewskiego terminalu ...

Rynek mocy służyć ma bezpieczeństwu i modernizacji

Zatwierdzone na początku lutego 2018 r. mechanizmy zdolności wytwórczych objęły niemal 280 mln obywateli ...

Polskę stać na bardziej ambitne ograniczanie energii z węgla

Rząd ma całkowitą swobodę w wyborze ścieżki rozwoju krajowej energetyki. Ale musi ocenić, czy ...