Rosneft inwestuje w Niemczech

Bloomberg

Rosyjski koncern Rosneft zapowiedział inwestycje w Niemczech. Firma chce jeszcze w najbliższych latach zainwestować nie tylko modernizacje rafinerii, ale także wejść na rynek stacji benzynowych w tym kraju.

Prezes koncernu Igor Sieczin powiedział niemieckim mediom, że Rosneft zainwestuje w ciągu najbliższych pięciu lat 600 mln euro w Niemczech. Firma chce zmodernizować zakład  Raffinerie PCK w Schwedt, podnosząc bezpieczeństwo i standardy ochrony środowiska.

Rosneft Deutschland GmbH chce też wejść na rynek stacji benzynowych. Prezes rosyjskiego koncernu powiedział, że jest to „jedna z opcji” i przypomniał, że Rosneft juz dostarcza paliwo do sieci francuskich stacji Total. Niemiecka prasa twierdzi, że Rosjanie są zainteresowani w przejęciu części francuskiej sieci.

Rosneftjest tez właścicielem 54 proc. udziałów w zakładzie Raffinerie PCK w Schwedt a także jednej czwartej udziałów w Bayernoil, a także współwłaścicielem rafinerii Miro w Karlsruhe.

Także w innych europejskich krajach mają wzrosnąć inwestycje Rosneftu. We Włoszech rosyjski koncern ma mocniej współpracować z koncernem Eni. Według prezydenta Władimira Putina 43 proc. gazu we Włoszech pochodzi z Rosji, a rosyjskie i włoskie władze zapowiadają dalsze pogłębienie współpracy w dziedzinie energetyki i surowców.

Mogą Ci się również spodobać

Innogy poszerza ofertę w zakresie fotowoltaiki. Przejmuje Foton Technik

Innogy Polska (wcześniej RWE Polska) przejęła większościowy pakiet udziałów w spółce Foton Technik. Zajmuje ...

PGNiG stawia na odzyskiwanie metanu z pokładów węgla

Koncern wyda w tym roku na poszukiwania i wydobycie ok. 1,1 mld zł. Przeznaczy ...

Amerykanie największym wygranym OPEC+

Na zamrożeniu wydobycia ropy najwięcej zyskali ci, którzy w nim nie wzięli udziału. Przede ...

W Polsce jest już sto stacji z logo Circle K

Do końca marca przyszłego roku pod nową nazwą mają funkcjonować wszystkie obiekty należące wcześniej ...

Coraz ważniejsi prosumenci

W Polsce szukamy firm, dzięki którym poszerzymy ofertę o nowe produkty. I nie planujemy ...

Rekordowe wyniki MOL Group

Węgierski koncern zanotował wzrosty przychodów i zysków we wszystkich czterech kluczowych obszarach prowadzonej działalności. ...