Jednak przedstawiciele koncernu na pytania „Parkietu" czy toczą się jakieś rozmowy o potencjalnej sprzedaży, zaprzeczyli. - RWE AG nie ma planów sprzedaży RWE Polska nie prowadzi żadnych rozmów w tym zakresie – stwierdził Filip Thon, prezes RWE Polska i członek zarządu RWE East. Podkreślił jednocześnie, że Polska pozostaje dla RWE kluczowym rynkiem w dziedzinie sprzedaży i dystrybucji energii, a także energetyki wiatrowej.

Powtórzył tym samym słowa Janusza Moroza, wiceprezesa RWE Polska, który w ostatnim wywiadzie dla „Rzeczpospolitej" mówił o tym, że nasz rynek traktowany jest przez koncern jako strategiczny. RWE AG wiąże z nim duże nadzieje w związku z liberalizacją rynku energii i gazu.

Władze PGE, pytane o interesujące grupę aktywa do ewentualnego kupna, odmówiły nam komentarza. Stwierdzenia wiceszefa największej energetycznej spółki mogły być efektem sprzedaży przez koncern spółki RWE Dea, wydobywającą ropę i gaz ?w Europie i Afryce. W naszym kraju RWE Dea ma cztery koncesje na poszukiwania i rozpoznanie ropy i gazu w złożach konwencjonalnych zlokalizowanych pomiędzy Nowym Targiem (woj. małopolskie) a Jasłem (woj. podkarpackie). Dwie z nich obowiązują do 2018 r., a dwie wygasają w czerwcu, ale firma wystąpiła o ich przedłużenie. Wszystkie aktywa tej spółki zostały kupione za 5,1 mld euro przez zarejestrowany w Luksemburgu fundusz LetterOne. - Decyzja o sprzedaży RWE Dea nie będzie mieć wpływu na funkcjonowanie koncernu w Polsce – zaznaczył Thon w komentarzu dla „Parkietu".