PGG przekazała, że od 3 października łączny limit zakupów w sklepie PGG (liczony od 11.03.2022 roku) wynosi 5 ton. „W ramach tego limitu można dokonać zakupu maksymalnie 2 ton węgla opałowego (sesje, które odbywają się we wtorki i czwartki), pozostały limit można wykorzystać dokonując zakupu miałów w sesjach, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki” – informuje PGG. W przypadku ekogroszku limit dla jednej transakcji wynosi 1 tonę.

W ubiegłym tygodniu PGG poinformowała o nowych sesjach zakupowych, dotyczących możliwości zakupu, ale wyłącznie miału węglowego. „Miały węglowe w poniedziałki, środy i piątki kupić będzie można wyłącznie z opcją dostawy do składów KDW, które zajmować się będą odbiorem miałów z kopalń” – czytamy w komunikacie.

Czytaj więcej

Ceny energii spadły. To jednak nie efekt likwidacji obligo giełdowego

Sklep internetowy PGG oferuje tańszy niż na składach węgiel, gdzie dostępny jest węgiel wyłącznie z importu. Obecnie na przykład za tonę ekogroszku trzeba zapłacić do 1770 zł. To cena po dwóch podwyżkach, jakie miały miejsce od sierpnia. Pod koniec lipca cena za węgiel z PGG kształtowała się na poziomie ok. 1000 zł za tonę.