PGNiG podpisał dużą umowę z Azotami

Bloomberg

Gazowniczy koncern dostarczy Grupie Azoty 4,5 mld m sześc. błękitnego paliwa w terminie do września 2019 r. Szacunkowa wartość umowy to 3,3 mld zł.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Grupa Azoty podpisały nową umowę na sprzedaż błękitnego paliwa. Na jej podstawie i kontraktów dwustronnych gazownicza grupa będzie dostarczała surowiec do pięciu podmiotów z Grupy Azoty. Chodzi o zakłady zlokalizowane w Tarnowie, Puławach, Policach, Kędzierzynie oraz do firmy Siarkopol.

Umowa obowiązuje do września 2019 r. W całym okresie jej obowiązywania wolumen dostarczanego paliwa może wynieść łącznie nawet 4,5 mld m sześc. W efekcie wartość kontraktu szacowana jest na około 3,3 mld zł.

– Wynegocjowana umowa stanowi nowy etap współpracy pomiędzy naszymi spółkami. Dzięki podpisaniu kontraktów, otrzymujemy nie tylko gwarancję stabilnych dostaw, ale także rynkowe mechanizmy zapewniające pozyskiwanie gazu w cenach powiązanych z indeksami giełdowymi – zachwala Mariusz Bober, prezes Grupy Azoty. Dodaje, że umowa wprowadza innowacyjne rozwiązania dla realizowanych dostaw, które wynikają z konkurencyjnej oferty złożonej przez PGNiG.

Zawarta umowa ramowa ma charakter otwarty i umożliwia zawieranie dodatkowych kontraktów na kolejne wolumeny w przyszłości. – Podpisana umowa z naszym największym, a zarazem strategicznym odbiorcą gazu, to „nowe otwarcie” w historii naszych relacji. Cieszę się, że wypracowaliśmy z Grupą Azoty nowe satysfakcjonujące zasady kilkuletniej współpracy – twierdzi Maciej Woźniak, wiceprezes ds. handlowych PGNiG. Jest przekonany, że to pozwoli grupie nie tylko utrzymywać pozycję lidera na rynku gazu w Polsce, ale również przyczyni się do szybkiego wzrostu sprzedaży.

Mogą Ci się również spodobać

Termomodernizacja: Odliczenia dopiero od wydatków z przyszłego roku

Ulgę podatkowa na docieplenie budynków będzie można uzyskać od przyszłego roku. Ma to być ...

Sergiy Skrypka – Dywersyfikacja dostaw ropy do Polski

Gościem programu Michała Niewiadomskiego #RZECZoBIZNESIE był Sergiy Skrypka, dyrektor generalny spółki Sarmatia. Budowa rurociągu ...

Energa sprzeda prąd PGG

Do końca roku Energa Obrót sprzeda Polskiej Grupie Górniczej prawie 90 tys. MWh energii ...

Kilkaset tysięcy gospodarstw bez prądu. Są ograniczenia mocy

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) informują, że w wyniku frontu burzowego, który przeszedł nad Polską ...

Poniedziałkowe spotkanie OPEC+ w Baku

Po raz pierwszy Azerbejdżan gościć będzie sygnatariuszy porozumienia o ograniczeniu wydobycia ropy. Obrady zaczynają ...

Nowe wyceny paliwowych firm

Analitycy DM mBanku zalecają akumulować akcje PGNiG, trzymać walory MOL i Grupy Lotos oraz ...