Pracujemy nad strategią dla aktywów hotelowych/uzdrowiskowych. Rozpatrujemy różne warianty.
Co Pan sądzi o konsolidacjach na rynku energetycznym vide Orlen, Lotos?
Ten ruch oceniam jako dobry, daje to duży potencjał kapitałowy i biznesowy, szanse na większą ekspansję zagraniczną. To także dużo synergii biznesowych. Gratuluje zarządom Orlenu i Lotosu.
Jak Prezes zapatruje się na przejmowanie przez Orlen kolejnych spółek – Lotos, Energa, PGNiG? Czy KGHM może uczestniczyć w podobnych operacjach, np. łącząc się z firmami górniczymi czy energetycznymi?
Każde przejęcie, które daje synergie biznesowe, większą siłę kapitałową i rozwój to dobra decyzja. Tak też oceniam działania Orlenu w kontekście innych spółek.
Jakie znaczenie ma dla KGHM Urban Mining? Ile procent pozyskiwanego surowca pochodzi ze źródeł „miejskich” i czy KGHM ma plany rozwojowe odnośnie tego sposobu pozyskiwania surowca?
To szansa, z której już korzystamy. Około 10 proc. produkcji to przetwarzanie złomów. Uruchomiliśmy pierwszy piec do przetopu złomu: WTR. Planujemy zwiększać wolumen przerobu i odzyskiwać także inne metale.
Jakie cele stawia sobie KGHM jeśli chodzi o OZE?
Do 2030 r. 50 proc. energii ma pochodzić ze źródeł własnych i odnawialnych. Pierwsze farmy fotowoltaiczne są w budowie, kolejne przygotowujemy.
Czy będą obligacje dla detalu?
Ta opcja jest analizowana, ale na razie nie mamy potrzeb kapitałowych związanych z emisją obligacji detalicznych. Cieszy nas, że inwestorzy indywidualni darzą nas takim zaufaniem i zainteresowaniem.
KGHM ogłosił start nowego projektu – aplikacji turystycznej. Skąd pomysł na zastosowanie aplikacji mobilnej? Jaki jest cel tego projektu? Czy samorządy chętnie włączają się w akcję? Jakie miejsca można zwiedzać?
CSR, współpraca z samorządami, to część naszego DNA. Działamy w konkretnym miejscu i chcemy je pokazać w sposób przystępny i nowoczesny. Stąd aplikacja #namiedzi
Materiał powstał we współpracy z KGHM Polska Miedź S.A.