Baranowski nie będzie dłużej prezesem PGE

Obecny prezes Polskiej Grupy Energetycznej Henryk Baranowski zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko w kolejnej kadencji. Właśnie trwa konkurs na członków zarządu energetycznej spółki.

Publikacja: 17.02.2020 15:27

Henryk Baranowski,prezes PGE. Fot./materiały prasowe

Henryk Baranowski,prezes PGE. Fot./materiały prasowe

Foto: Henryk Baranowski,prezes PGE. Fot./materiały prasowe

Informację podała PGE w raporcie giełdowym. Zgłoszenia do udziału w konkursie na członków zarządu można było składać do piątku 14 lutego. Jak pisaliśmy niedawno, walka o miejsce we władzach PGE do samego końca składania aplikacji była bardzo zacięta. – Wciąż nie wiadomo, czy obecny zarząd dostanie zgodę na kontynuowanie transformacji spółki czy przyjdzie nowy zespół, nastawiony na budowę kopalni Złoczew, choć wiadomo, że w obecnych realiach projekt nie ma prawa się udać  – mówił nam w ubiegłym tygodniu jeden z naszych rozmówców.
""

Kopalnia odkrywkowa nieopodal elektrowni Bełchatów

energia.rp.pl

W takich okolicznościach swoją kandydaturę nieoczekiwanie zgłosił… aktywista organizacji ekologicznej Greenpeace. Paweł Szypulski, dyrektor programowy Greenpeace Polska, przekonuje, że spełnia wszystkie formalne wymogi, zapisane w konkursie na prezesa PGE. – Spółka potrzebuje szefa, który pochodzi z innego środowiska, który rozumie uwarunkowania rynkowe i wyzwania związane z kryzysem klimatycznym. Bo przecież na martwej planecie nie będzie PGE – przekonywał Szypulski w czwartek tuż przed wejściem do siedziby PGE, gdzie składał swoją aplikację.
""

Paweł Szypulski, dyrektor programowy Greenpeace Polska

energia.rp.pl

Pozostało 100% artykułu
Surowce i Paliwa
USA wyprodukowały pierwszy wzbogacony uran. Nerwowo na Kremlu
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Surowce i Paliwa
Nowy zarząd Orlenu rodzi się w bólach
Surowce i Paliwa
Wymiana władz w firmach grupy Azoty nabiera tempa
Surowce i Paliwa
Posłanka KO: prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zarobków w Orlenie
Surowce i Paliwa
Kim jest Ireneusz Fąfara, nowy prezes Orlenu?