Orlen chwali się nowoczesną stacją

Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Przy trasie S8, niedaleko Wrocławia, koncern uruchomił pierwsza stację na której można zatankować, zamówić produkty gastronomiczne i zapłacić za usługi bez wysiadania z auta.

PKN Orlen udostępnił swoim klientom pierwszą stację paliw w formacie drive-through, co oznacza że będą mogli oni zatankować, zamówić produkty gastronomiczne i zapłacić za wszystkie usługi bez konieczności wysiadania z auta. Obiekt powstał w Michałowicach, przy drodze szybkiego ruchu S8 niedaleko Wrocławia.

W ramach rozwiązania o nazwie Orlen Drive, w Michałowicach dostępne są dwie tzw. linie drive, które umożliwią zakup gastronomii i zatankowanie auta bez konieczności wysiadania z pojazdu. W celu rozładowania ruchu na stacji, jedna z nich będzie dedykowana wyłącznie klientom korzystającym z usług gastronomicznych. Dodatkowo będzie można skorzystać z kiosku samoobsługowego wewnątrz stacji. Docelowo ma to skrócić czas obsługi i zwiększyć komfort zakupów. Według spółki zrealizowany projekt przyczynia się do dalszego rozwoju sieci detalicznej, w tym do stworzenia punktów kompleksowej obsługi klientów.

– Sukcesywnie zwiększając wolumeny sprzedaży paliw musimy również pamiętać o poszerzaniu oferty pozapaliwowej. Kluczem do sukcesu jest dbałość o jakość oraz nowoczesne podejście we wdrażaniu nowych produktów i usług – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen cytowany w komunikacie prasowym.

Wdrożenie Orlen Drive poprzedziły badania, które wykazały duży potencjał do rozwoju formatów drive through w Polsce. Wynika z nich, że ten rodzaj usługi identyfikują wszyscy kierowcy. Z kolei aż 8 na 10 respondentów uznało, że koncept drive through pasuje lepiej do marki Orlen, w porównaniu z innymi firmami mającymi stacje paliw w Polsce. Dodatkowo 85 proc. badanych zadeklarowało skorzystanie z tego rozwiązania, gdyby pojawiło się w ofercie stacji paliw. Z badania wynika też, że kierowcy mając do wyboru opcję drive through lub klasyczną formę obsługi nieco częściej zdecydowaliby się na ten pierwszy wariant.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ekolodzy: gminy powinny zauważyć szansę w niskoemisyjnym rozwoju

Plany gospodarki niskoemisyjnej to szansa na poprawę jakości powietrza w gminach – ocenił prof. ...

Ropa tanieje, bo OPEC+ przedłuża zamrożenie wydobycia

Sygnatariusze porozumienia o zamrożeniu wydobycia ropy, przedłużyli je o 9 miesięcy. Większość krajów-eksporterów zgodziło się ...

Rosyjska ropa traci Chiny

Rosja straciła pozycję lidera rynku ropy w Chinach. Wyprzedziły ją Arabia Saudyjska i Angola. ...

USA: ciąg dalszy zwolnień w branży naftowej

Rok 2016 nie zapowiada się dobrze dla branży naftowej w USA. Niskie ceny ropy ...

Ceny zaskakują. Polski rynek węgla odrywa się od światowego

Taniej już nie będzie. Cena polskiego węgla coraz bardziej rozjeżdża się z rynkami światowymi. ...

„W górnictwie i energetyce plączemy się o własne nogi”

Polityka bardzo miesza się z realiami ekonomicznymi. Odjeżdża nam pociąg transformacji energetycznej- mówiła Joanna ...