Unimot Paliwa, spółka ze 100-proc. udziałem giełdowego Unimotu, rozpoczęła działalność na rynku paliw żeglugowych. Pierwszą dostawę zrealizowała w porcie w Gdyni, gdzie zabunkrowała (tankowanie statku) holownik Fairplay VII, należącą do firmy Fairplay Towage Polska.

„To kolejny ważny krok w stronę dywersyfikacji działalności grupy Unimot, mający na celu zwiększenie jej obecności na rynku oraz poszerzenie oferty usług. Dążymy do maksymalnego wykorzystywania potencjału, jaki dają nam terminale paliwowe oraz ich infrastruktura, a także nasze know-how w oparciu o ponad 30 lat obecności grupy Unimot na polskim rynku” - mówi cytowany w komunikacie prasowym Robert Brzozowski, wiceprezes ds. handlu Unimotu.

Grupa dostawy destylacyjnego paliwa żeglugowego MGO:DMA realizuje autocysternami, w portach w Gdańsku i Gdyni. W II połowie kwietnia zamierza rozszerzyć zakres świadczonych usług o porty w Szczecinie, Świnoujściu i Policach.

Unimot nową działalność będzie prowadził w oparciu o dwa z dziewięciu terminali paliwowych należących do Unimotu Terminale, czyli dawnego Lotosu Terminale, w którym ma 100 proc. udziałów. Chodzi o obiekty zlokalizowane w Gdańsku i Szczecinie. Ponadto rozważa rozszerzenie działalności o dostawy paliw bunkrowych typu pozostałościowego (VLSFO i HSFO) w oparciu o planowaną rozbudowę infrastruktury terminala w Gdańsku.

Unimot jest multienergetyczną grupą kapitałową oraz największym niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych w Polsce. Specjalizuje się w handlu olejem napędowym. Z tego tytułu uzyskuje zdecydowaną większość przychodów i zysków.