Impact Clean Power Technology to polska firma, która zajmuje się produkcją mobilnych i stacjonarnych systemów bateryjnych dla transportu i energetyki. Spółka uruchomiła nową linię, której zdolność produkcyjna wynosi 30 tysięcy systemów modułowych rocznie, w tym magazynów energii FONA ENERGY dedykowanych prosumentom do domowych instalacji fotowoltaicznych oraz innych źródeł OZE.

""

linia produkcyjna ICPT

energia.rp.pl

– Uruchamiamy produkcję bateryjnych magazynów energii dla prosumentów, które zostały zaprojektowane, zbudowane i przetestowane w Polsce. Oferujemy naszym krajowym i zagranicznym odbiorcom całkowicie polski produkt. Dajemy gwarancję jakości, łatwego dostępu do naszego serwisu i krótki okres dostawy. Projektując te magazyny wykorzystaliśmy nasze 15-letnie, unikalne doświadczenie w tej branży. Do tej pory wdrożyliśmy nasze rozwiązania magazynów w energetyce zawodowej dla takich Klientów jak Tauron, PKP Energetyka i PGE Energia Odnawialna. Teraz poszerzamy naszą ofertę o magazyny dla prosumentów – mówi dr Bartłomiej Kras, prezes ICPT.

Spółka przyznaje, że domowe magazyny energii pozwalają gromadzić i przechowywać nadwyżki bez strat i bez kosztów. Posiadacz magazynu energii ma dostęp do zasilania nawet jeśli pojawiają się u niego przerwy w dostawie energii. Instalacja fotowoltaiczna wraz z magazynem energii może samodzielnie funkcjonować bez podłączenia do sieci publicznej. Z magazynów ICPT można też ładować samochody elektryczne.

""

Magazyn FONA ENERGY

energia.rp.pl