Aktualizacja: 11.05.2025 20:06 Publikacja: 27.09.2021 14:45
Foto: A gas flare is seen in a field at dusk near Mentone, Texas, U.S., on Saturday, Aug. 31, 2019. Natural gas futures headed for the longest streak of declines in more than seven years as U.S. shale production outruns demand and inflates stockpiles. Photog...
Osiągnięcie maksymalnej produkcji gazu ziemnego do 2027 r. z niedawno odkrytego złoża Sakarya na Morzu Czarnym, pozwoli Turcji na zaspokojenie nawet jednej trzeciej jej potrzeb energetycznych. Turecki minister energii i zasobów naturalnych Fatih Donmez zapowiedział w wywiadzie dla agencji Bloomberg opublikowanym w poniedziałek, że do 2027 r Turcja osiągnie maksymalny poziom wydobycia gazu z niedawno odkrytego złoża. Pozwoli to Turcji na zaspokojenie nawet jednej trzeciej krajowych potrzeb energetycznych.
Według słów ministra, Turcja będzie mogła rozpocząć zagospodarowanie złoża w 2023 roku z wydobyciem 3,5 mld m3 gazu przy zwiększeniu jego rocznej produkcji do 15 mld m3 w ciągu najbliższych czterech lat. Turecka firma Turkiye Petrolleri planuje wykonać 40 odwiertów w złożu Sakarya na szelfie Morza Czarnego. Zbadane zasoby złoża szacuje się na 540 mld m sześc. surowca. Roczne zapotrzebowanie Turcji na gaz ziemny wynosi ok. 47 mld m3. Donmez, podkreślił, że Turcja zamierza przeprowadzić wydobycie niezależnie, bez angażowania firm zagranicznych. Minister powiedział też, że zapotrzebowanie Turcji na gaz ziemny ma wzrosnąć w tym roku o jedną czwartą - do 60 mld m sześc.
Duży amerykański fundusz chce mieć udziały w jedynym obecnie rurociągu, przez który Rosja eksportuje gaz do Unii...
Kreml zaproponował Stanom Zjednoczonym zakup rosyjskiego gazu i jego odsprzedaż na rynku Unii Europejskiej. Amer...
Operator systemu gazowego w Polsce, Gaz-System, podpisał z konsorcjum, z turecką firmą GAP na czele, kontrakt na...
Plan odejścia od gazu, ropy i atomu z Rosji jest gotowy. Rosyjski szantaż energetyczny nie może się powtórzyć. T...
Komisja Europejska znalazła sposób na wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego gazu, z ominięciem ewentualnego sp...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas