Na koniec roku czarne złoto, zdaniem Credit Suisse, będzie kosztować 130 dol. za baryłkę.
Aktualizacja: 13.04.2012 12:08 Publikacja: 13.04.2012 12:08
Foto: Bloomberg
Na koniec roku czarne złoto, zdaniem Credit Suisse, będzie kosztować 130 dol. za baryłkę.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Bloomberg
Na koniec roku czarne złoto, zdaniem Credit Suisse, będzie kosztować 130 dol. za baryłkę.
Gospodarka Niemiec spowalnia, spada popyt, a firmy pod presją rosnących kosztów (w tym związanych z energią) ograniczają produkcję i zapowiadają zwolnienia. Potwierdza to spadek zużycia energii w Niemczech. Wyniósł on w pierwszej połowie roku 3,4 proc. - podała Grupa Robocza ds. Bilansów Energetycznych.
Znamy podział kompetencji w kluczowym dla energetyki ministerstwie klimatu i środowiska. Najważniejsze departamenty dotyczące tego sektora gospodarki trafiły pod nadzór nowego wiceministra Miłosza Motyki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wciąż nie znamy jednak nazwiska pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Wiemy jednak kto na tę chwilę jest najpoważniejszą kandydaturą.
Rząd Donalda Tuska będzie chciał zwiększyć tempo transformacji energetycznej. Sfinansować mają to fundusze ze sprzedaży pozwoleń na emisję CO2.
Bartłomiej Sawicki, dziennikarz „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” został dwukrotnym laureatem 9. edycji konkursu dla mediów „Platynowe Megawaty”, organizowanego przez Towarową Giełdę Energii. Otrzymał tytuł Dziennikarza Roku 2022, a także wyróżnienie za najlepszy materiał na temat rynku gazu w 2022 roku.
Doradzą i sfinansują a w razie potrzeby naprawią i podstawią auto pod drzwi. Zarządzenie samochodami w firmie to złożony proces i wcale nie kończy wraz z wybraniem wymarzonego modelu. Jak wesprzeć w tym menedżera floty?
Gabinet Olafa Scholza postanowił radykalnie przyspieszyć redukowanie emisji gazów cieplarnianych przez Niemcy. Już w przyszłym roku miałby wejść w życie zakaz montowania nowych systemów grzewczych, które bazowałyby na paliwach emisyjnych.
Paradoksalnie we wszystkich debatach dotyczących odnawialnych źródeł energii najczęściej pomijamy najpopularniejsze z nich: biomasę.
Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Joanna Kopczyńska poinformowała, że ze zbiornika w Lubachowie, administrowanego przez Tauron, nastąpił "nieprognozowany zrzut wody", a Tauron miał o tym nie informować. Spółka odpiera zarzuty.
Trzecia co do wielkości elektrownia węglowa w Polsce szykuje się na wielką wodę. Co prawda podjęto decyzję o prewencyjnym uruchomieniu planu obrony elektrowni przed skutkami powodzi, jednak właściciel obiektu w Opolu, Polska Grupa Energetyczna nie widzi zagrożeń dla ciągłości działania obiektu.
Finlandia odda na przełomie 2025 i 2026 roku do użytku pierwszy na świecie podziemny magazyn, w którym przechowywane będzie zużyte paliwo jądrowe. Ma ono pozostać w tym miejscu przez sto tysięcy lat.
Kontynuujemy rozwój naszego wspólnego projektu jądrowego z Polskimi Elektrowniami Jądrowymi. Nic po rozmowach z nowym zarządem spółki się nie zmieniło – powiedział Patrick Fragman, prezes Westinghouse podczas rozmowy z dziennikarzami. Kluczowy kontrakt dotyczący zaprojektowania elektrowni może się jednak opóźnić. Jednocześnie polski rząd robi krok milowy w rozmowach na temat finansowania elektrowni jądrowej z Komisją Europejską.
Koncern DTEK najbogatszego Ukraińca inwestuje 140 milionów euro w magazyny energii, aby zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy. Buduje też instalacje OZE.
Zarząd Grupy Tauronu skierował do prokuratury trzy zawiadomienia o możliwych nieprawidłowościach na łączną sumę ponad 13 mln zł. Dotyczą one obszarów takich jak sponsoring i działania CSR, darowizny oraz zarządzanie majątkiem sieciowym. Łącznie przeprowadzono 16 audytów.
Agencja Rozwoju Przemysłu jako jedna z pierwszych spółek zdradza skalę – jak mówi – zaniedbań po poprzednikach. Znacząca ich część dotyczy sektora energetycznego, zwłaszcza projektów morskiej energetyki wiatrowej. Sprawy dotyczą niegospodarności.
Polski projektant Zulu Kuki opracował innowacyjne i ekologiczne buty wyprodukowane w technologii druku 3D. Projekt powstał we współpracy z izraelskim startupem Balena specjalizującym się w opracowywaniu innowacyjnych tworzyw.
Ta sama fryzura, sylwetka i ten sam naturalny wdzięk, a na dodatek dopasowana bandażowa sukienka z fiszbinami przy dekolcie. Kilka dni temu Kaia Gerber założyła kreację niemal identyczną jak ta, w której Cindy Crawford pojawiła się u boku Richarda Gere'a w 1993 roku. Czy to wielki powrót znanego trendu?
„Sztuką jest nie tylko wejść na górę, ale również bezpiecznie powrócić i cieszyć się ze wszystkimi” – mówi Dorota Rasińska-Samoćko, która w Nepalu przygotowuje się do zdobycia Sziszapangmy, swojego 14 ośmiotysięcznika.
We wrześniu lekko polepszyły się wskaźniki obecnych i przyszłych nastrojów konsumenckich. To pierwsza poprawa od trzech miesięcy. Pogłębiają się jednak m.in. obawy przed wzrostem bezrobocia - są najwyższe od półtora roku.
Z generatywną sztuczną inteligencją kojarzyły się dotąd amerykańskie firmy, jak OpenAI, Meta czy Google. Ale w tym wyścigu to Chińczycy mogą wkrótce wyjść na prowadzenie.
Izrael zdecydował się wysadzić w powietrze pagery, których używali bojownicy Hezbollahu, ponieważ obawiał się, że jego tajna operacja, polegająca na umieszczeniu w pagerach ładunków wybuchowych, może wyjść na jaw - informuje serwis Axios powołując się na trzy źródła w administracji USA.
Poczta Polska wydała komunikat, w którym zapowiedziała wcześniejszą wypłatę emerytur na terenach dotkniętych powodzią. Kto może spodziewać się takiego wsparcia?
Apostolos Cicikostas jest kandydatem na komisarza ds. zrównoważonego transportu i turystyki w nowej Komisji Europejskiej - ogłosiła jej przewodnicząca Ursula von der Leyen.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. MSZ Ukrainy poinformował, że Polska otrzyma notę protestacyjną w związku z zatrzymaniem na lotnisku w Krakowie ukraińskiego boksera, Ołeksandra Usyka.
W Nowogrodzie Bobrzańskim, miasteczku położonym w województwie lubuskim nad rzeką Bóbr, największym lewobrzeżnym dopływem Odry, stan wody w rzece gwałtownie rośnie - informuje "Gazeta Lubuska".
Premier Donald Tusk obiecał poszukać rozwiązań dla osób, które straciły mieszkania czy dom, a mają kredyt do spłacenia. Z bezzwrotnym wsparciem ma przyjść budżet państwa i Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.
Ford opracowuje własną platformę dla tanich elektryków. Na początek powstać ma kompaktowy SUV i pickup, które mają zostać wprowadzone na rynek od 2026 roku. Oznacza to, że zakończyć może się aktualna współpraca z Volkswagenem.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapewnił, iż monitoruje, czy na terenach dotkniętych powodzią może dochodzić do naruszenia przepisów. Chodzi o wzrost cen produktów pierwszej potrzeby, czy też materiałów budowlanych niezbędnych do remontów i odbudowy zalanych budynków.
Branża transportu drogowego uważa, że administracja państwa nie broni jej przed nadużyciami służb kontrolnych innych krajów oraz zagranicznej konkurencji.
Osoby dotknięte powodzią mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawną oraz pomoc i ułatwienia ze strony ubezpieczycieli. Nie muszą więc korzystać z form płatnej pomocy kancelarii odszkodowawczych czy firm windykacyjnych – tłumaczą ubezpieczyciele i adwokaci.
Potrzebujemy w UE regulacji bardziej nastawionych na innowacje i współpracę – mówi Stephan Schraff, Head Public Affairs EU, Bayer.
Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla cudzoziemców. Mieszkania kupują u nas obywatele Ukrainy i Białorusi. Na rynek wchodzą też Hindusi – podaje sieciowa agencja Metrohouse.
Choć w Europie „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” ruszył 15 lat temu, to w Polsce jest mało popularny. – Szkoda, bo uczenie młodych ludzi biznesu w wyselekcjonowanych firmach za granicą to doskonały pomysł – mówią szefowie organizacji biznesowych.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
Salvatore Schillaci, król strzelców mistrzostw świata w piłce nożnej z 1990 roku (turniej rozgrywano we Włoszech) zmarł w wieku 59 lat.
Inflacja HICP wyniosła w Polsce w sierpniu 4 proc. rok do roku – podał w środę Eurostat. Po ponad roku powróciliśmy na unijne podium krajów z najwyższą dynamiką cen.
Trwa realizowany przez PARP program dla start-upów, które poszukują wsparcia rozwojowego. W ramach „Startup Booster Poland – Smart UP” młode firmy mogą starać się nawet o 400 tys. zł grantu. – Nie ma tu żadnego haczyka – mówi ekspertka.
- W zbiorniku Krosnowice pojawiła się usterka techniczna, przelew powierzchniowy przestał pracować i obniżyło się zwierciadło wody - poinformowała podczas odprawy sztabu kryzysowego Joanna Kopczyńska, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas