Pojawienie się Geofizyki Kraków na terenie Omanu nie jest przypadkiem. Kraj zajmuje 20 miejsce wśród największych eksporterów ropy naftowej na świecie, a jego udokumentowane zasoby tego surowca szacowane są na około 5,5 miliarda baryłek. Dzienna produkcja wynosi natomiast 900 tys. baryłek.
– Kraje arabskie są naturalnym kierunkiem w naszej branży, szczególnie te leżące na samym Półwyspie Arabskim. Dlatego też w roku ubiegłym podjęliśmy decyzję o próbie wejścia na ten rynek. Oman jest krajem nie tylko zasobnym w ropę, ale także bezpiecznym i otwartym dla przedsiębiorstw z zagranicy – komentuje Leopold Sułkowski, Prezes Zarządu Geofizyki Kraków.
Jesienią 2013 roku Geofizyka Kraków zarejestrowała w Omanie oddział firmy, z siedzibą w stolicy tego kraju, Muskacie. Teraz krakowska firma geofizyczna rozpoczęła realizację pierwszego kontraktu na tym rynku. Jest to duże zlecenie na badania geofizyczne dla firmy MOL Oman, spółki należącej do węgierskiego koncernu naftowego MOL. Prace zlokalizowane są w południowo – wschodniej części Pustyni Al-Rub Al-Khali, największej piaszczystej pustyni świata. Realizacja projektu potrwa do czerwca 2014 tego roku.
Geofizyka Kraków jest polską firmą geofizyczną, należącą do Grupy Kapitałowej PGNiG. Realizuje usługi z zakresu badań sejsmicznych oraz pomiarów geofizycznych w otworach wiertniczych, głównie na potrzeby poszukiwania złóż ropy naftowej i gazu. Posiada wieloletnie doświadczenie w Polsce, a także na wielu rynkach zagranicznych, w Europie, Azji i Afryce Północnej. Oddziały zagraniczne spółki znajdują się na Słowacji, w Czechach, Pakistanie, Libii, Gruzji i Omanie.