- Planuje się, że zintegrowany podmiot rozpocznie działalność od 1 stycznia 2018 r. – poinformował w piątek PERN odpowiadając na pytania PAP.
Jak zaznaczyła spółka, decyzję o przystąpieniu do połączenia w formie przejęcia OLPP przez PERN podjęto „realizując wytyczne właściciela – Skarbu Państwa, reprezentowanego przez ministra Piotra Naimskiego", pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
PERN podkreślił, że głównym celem połączenia „jest uporządkowanie rynku naftowo-paliwowego oraz zwiększenie potencjału biznesowego i rozwojowego" tej spółki, „a w konsekwencji całej grupy kapitałowej". „Kluczowymi przesłankami są podniesienie poziomu bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz zapewnienie jeszcze większej stabilności logistyki naftowo-paliwowej poprzez połączenie uzupełniających się potencjałów PERN i OLPP" – zaznaczyła spółka.
Po połączeniu z OLPP, jak zapowiedział PERN, „powstanie silny podmiot, który będzie mógł zaoferować swoim klientom bardziej kompleksowy i zintegrowany zakres usług". „W tej chwili trwają intensywne prace nad przygotowaniem planu i szczegółowego harmonogramu połączenia obu spółek" - zaznaczył PERN. Wyjaśnił jednocześnie, że Naftor i Naftoserwis, czyli spółki zależne OLPP, „nie będą włączone w obecny proces integracji" – oba te podmioty od 1 stycznia 2018 r. staną się „spółki córkami" PERN.
Informując w minioną środę o rozpoczęciu procesu integracji z OLPP, PERN podkreślił m.in., że „połączona organizacja będzie mogła efektywniej realizować swoje funkcje i rozwijać możliwości na rynku logistyki naftowej i paliwowej".