Reklama
Rozwiń

Akademia Energii chce więcej innowacji

Szlifowanie talentów, a w efekcie wykształcenie przyszłych liderów branży energetycznej. To cel Akademii Energii im. Lesława Pagi, której VI edycja właśnie dobiegła końca.

Aktualizacja: 05.04.2017 18:54 Publikacja: 05.04.2017 18:35

Akademia Energii chce więcej innowacji

Foto: materiały prasowe

Spośród ponad 800 kandydatów wyłonione zostało grono finalistów – najlepszych studentów i absolwentów najbardziej prestiżowych uczelni technicznych, ekonomicznych i prawnych, którzy przez cztery weekendy mieli okazję czerpać z wiedzy oraz doświadczenia praktyków z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej.

Alumni Akademii Energii mają dołączyć do elitarnego grona specjalistów kształtujących przyszłość polskiej energetyki. Zajęcia odbywały się głównie na Giełdzie Papierów Wartościowych, ale także w siedzibach firm BCG i Orange. Dzięki temu uczestnicy Akademii Energii poznali branżę energetyczną nie tylko od strony teoretycznej, ale także od strony praktycznej, co było możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu firm partnerskich i ekspertów. Zajęcia różniły się od tych znanych z uczelni: nie było miejsca na suchą teorię czy nudne wykłady. Uczestnicy aktywnie brali udział w dyskusjach, mierzyli się z realnymi problemami, rozwiązując liczne case study, czy rozwijali swoje umiejętności negocjacyjne pod okiem ekspertów.

Mimo ogromu fachowej wiedzy, która została przekazana uczestnikom Akademii, nie zapomniano też o tak ważnych we współczesnym świecie umiejętnościach miękkich. Warsztaty z wystąpień publicznych zakończone wygłoszeniem krótkiego przemówienia z mównicy na Sali Notowań GPW czy zajęcia poświęcone omawianiu sposobów na walkę ze stresem na pewno zaprocentują w dalszej karierze przyszłych liderów branży energetycznej.

Na czym skupiała się tematyka zajęć? Oprócz aspektów technicznych związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej, przesyłem i obrotem gazu ziemnego czy licznych dyskusji odnośnie do tego, w którą stronę ma zmierzać energetyka w Polsce, poruszone zostały także tematy związane z branżą OZE czy rozwojem elektromobilności.

Koncentrowano się także na regulacjach prawnych w energetyce oraz na zagadnieniach związanych z rynkiem mocy i energii, a także na wycenie spółek energetycznych. Zarówno inżynier, jak i ekonomista czy prawnik mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu własnej dziedziny, jak również z pozostałych obszarów. Taki „mix" uczestników dobitnie świadczy o tym, że energetyka jest naprawdę interdyscyplinarna.

Akademia to również cenne kontakty biznesowe oraz przyjaźnie, które trwają latami. Alumni wszystkich edycji projektu tworzą jedyną w swoim rodzaju społeczność, będącą swoistą platformą wymiany wiedzy i doświadczeń. Na zakończenie uczestnicy wybierają firmę partnerską, w której chcieliby odbyć płatny staż. Jest to doskonała okazja do poznania funkcjonowania branży w praktyce oraz zyskania cennego doświadczenia zawodowego.

Bartosz Sobik, uczestnik VI edycji Akademii Energii

Energetyka
Strategie spółek pozwolą zarobić, ale nie wszędzie
Energetyka
Rząd znów szuka prezesa URE. Jest cicha faworytka
Energetyka
Dziennikarz "Parkietu" i "Rzeczpospolitej" znów najlepszy
Energetyka
Rozmowy ZE PAK z bankami z szansą na finał. Nadzieje inwestorów rosną
Energetyka
Rządowe wsparcie pomaga spółkom energetycznym