FSA zdecydował, że transakcja przejęcia przez GE energetycznych aktywów Alstom na terenie Rosji, nie narusza zasad konkurencji. Tym samym Amerykanie staną się właścicielami sześciu spółek rosyjskich m.in. produkujących turbiny gazowe, wyposażenie elektrowni i sprzedających prąd.

GE kupił energetyczny biznes francuskiego Alstomu za 12,05 mld euro. Francuzi zgodzili się na cenę o 300 mln euro niższą na prośbę Komisji Europejskiej. KE obawiała się, że transakcja zmniejszy konkurencyjność na unijnym rynku turbin gazowych, gdzie pozostanie jedynie jeden koncern dorównujący Amerykanom – niemiecki Siemens. A to z kolei przeszkodzi w rozwoju innowacji i wywoła wzrost cen na urządzenia.

KE 8 września 2015 r dała zgodę na transakcję. Dzięki temu GE został światowym liderem w obsłudze i budowie elektrowni. Aby uniknąć oskarżeń o wykorzystywanie pozycji dominującej na rynku, koncern zgodził się na przekazanie części aktywów Alstomu, w tym kontraktów na zarządzanie elektrowniami, włoskiemu holdingowi Ansaldo Energa.