Aktualizacja: 01.05.2025 18:52 Publikacja: 25.01.2023 13:43
Foto: Bloomberg
Tempo spadku wydobycia byłoby jednak jeszcze większe gdyby nie plany największej spółki górniczej w Polsce, Polskiej Grupy Górniczej. Spółka przewidywała, że w czwartym kwartale do końca 2022 roku we wszystkich kopalniach uda się wydobyć 6 mln 264 tys. ton węgla. Produkcja miała wzrosnąć o 20 proc. (ponad 1 mln ton) w stosunku do wyników za trzeci kwartał. Wówczas od lipca do końca września tego roku kopalnie PGG wydobyły 5 mln 193 tys. ton węgla. W ujęciu całorocznym jest to jednak nadal spadek, a spowodowany długotrwałym trendem odchodzenia od węgla. Rok 2022 r. i zwiększone zapotrzebowanie na węgiel spowolnił jego tempo, ale – jak pokazują dane Głównego Urzędu Statystycznego – nie zatrzymał.
Kopalnie na okupowanych przez Rosjan terenach Ukrainy generują coraz większe straty. Rosyjski biznes chce się uw...
Kopalnia Bogdanka nie będzie likwidowana – zadeklarowała minister przemysłu Marzena Czarnecka po spotkaniu z gór...
Kreml przygotowuje się na masowe bankructwa rosyjskich spółek węglowych. Dziś 40 proc. z nich jest w procedurze...
Serial o losach koncesji na zbadanie złoża Dębieńsko wraca z kolejnym sezonem. Do sprawy został włączony premier...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W wyniku wdrożenia przez Jastrzębską Spółkę Węglową (JSW) planu naprawczego (Plan Strategicznej Transformacji JS...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas