Gazprom nie płacił podatków w Armenii

Bloomberg

Władze Armenii wszczęły sprawę karną wobec armeńskiego oddziału Gazpromu. Chodzi o nie płacenia podatków. Skala łamania prawa jest ogromna.

„W wyniku przeprowadzonej kontroli (w spółce Gazprom Armenia -red), zostało wykrytych szereg naruszeń i przypadków unikania obowiązków podatkowych w szczególne wysokim rozmiarze” – głos komunikat Komitetu Dochodów Państwowych, który wszczął dochodzenie.
Gazprom miał w latach 2016-2017 celowo zaniżać wskaźniki wyników by płacić ja najmniejsze podatki do kasy Armenii.

„O celowym i świadomym działaniu firmy świadczą dane o stratach gazu LPG, które zostały porównane z rzeczywistymi dostawani firmy do stacji kompresorowych na stacjach bezynowych” – dodają Ormianie w komunikacie. Dodatkowo firma jest podejrzewana o celowe zaniżanie dostaw oraz sztuczne straty w gazociągach; wielkość strat na początku 2018 r był trzy razy większy niż w połowie roku.
Erewań wszczął sprawę karną przeciwko Gazpromowi Armenia. Rosjanie ją jedynym dostawcą gazu na potrzeby ormiańskiego rynku. Są też właścicielami całej gazowej infrastruktury w kraju. Dobrze na tym zarabiają. Koncern jest właścicielem wszystkich gazociągów oraz krajowego operatora gazowego, który kupuje z Gazpromu gaz coraz taniej, ale klientom sprzedaje dwa razy drożej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Coraz droższa ropa i paliwa

Diesel jest najdroższy od grudnia 2014 r., a benzyna od sierpnia 2015 r. Wkrótce ...

Francja odwraca się od Gazpromu. Nie chce Nord Stream 2

Paryż popiera zmiany w unijnej Dyrektywie Gazowej, które utrudnią powstanie i działalność Nord Stream ...

Czysty węgiel i zalesianie na polskiej ekspozycji na Expo

Czyste technologie węglowe, zalesianie oraz rewitalizacja terenów poprzemysłowych to główne wątki polskiej ekspozycji na ...

Ropa z Iraku po 30 dolarów

Walka o europejski rynek ropy przybiera na sile. Irak sprzedaje taniej o ponad 10 ...

Kopalnie ciągną w dół dostawców

Największa spółka węglowa już zapowiedziała zamrożenie niektórych inwestycji. Dla firm pracujących dla kopalń oznacza ...

Ukraina otwiera magazyny gazu dla UE

Komisja Europejska chce przekonać szefów firm gazowych, w tym PGNiG, do korzystania z ukraińskich ...